Mírov vs Celtic

Netradičně v neděli vyrazil Celtic k mistrovskému utkání 23. kola, tentokrát na velmi podmáčené hřiště pod mírovský hrad, kde se utkal s místním celkem.
Celtic vstoupil do utkání pasivně a ze začátku se jen bránil. Domácí celek si ale žádnou vážnou šanci nevytvořil. Ovšem libivský celek se jen pomaleji rozjížděl. Brzy převzal nad utkáním otěže. Celtic měl převahu celý první poločas. A vytvořil si i brankový náskok. Martin Košátko zahrával rohový kop z pravé strany. Míč se před brankou odrazil a vrátil se zpátky do rohu kde ho Martin stříleným centrem poslal na branku. Těsně před brankářem se podařilo Alešovi Kvasničákovi míč hlavou tečovat a usměrnit ho do sítě. Celtic se tedy ujal vedení 1:0. Na další gól se nemuselo na Mírově dlouho čekat. Postaral se o něj Standa Košátko ml. který si naběhl na centr z rohového kopu a trefil se přesně pod horní tyčku.Prví půle tedy skončila za stavu 2:0 pro Celtic. V druhém poločase se hrálo dlouho bez branek. Asi v 60. minutě se podařilo po chybě libivské obrany ve středu hřiště Mírovu snížit. Mírovský útočník se s míčem nepáral a zpoza šestnáctky ho napáli přímo pod břevno Vykydalovy branky. Celtic náhle znervózněl, hráči kazily přihrávky a nechal si dát vyrovnávací gól. Po pravé straně pronikl kapitán hostí a prostřelil branaře Celticu Petra Vykydala mezi nohy.
Do konce zbývalo zhruba dvacet minut. Celtic se snažil získat rozjodující gólový náskok a vrhl se do útoku. Na hrot se posunul střelec prvního gólu Celticu, stoper Aleš Kvasničák. Z trestného kopu z oblasti půlící čáry nakopl Martin Košátko míč na míroskou branku. K letícímu balonu se jako první dostal domácí branař, ale míč mu vypadl z náručí a do prázdné branky ho dorazil právě Aleš Kvasničák. Celtic vedl 3:2. Do konce zápasu už si náskok pohlídal. Do šance se ještě dostal útočník Celticu Kuba Zemánek, ale po hrubce domácího branaře trefil pouze tyč a ještě se u toho krásně vykoupal v kaluži u branky :-) Celtic si tedy z Mírova přivezl plný zisk tří bodů a v příštím utkání doma přivíta Krchleby.

Jiří Horák, 26.05.2010 21:36