Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Celtic vs Moravičany

Na prvního máje bylo v Libivé na programu utkání 20. kola III. třídy mužů, sk B.
V něm se střetl domácí Celtic s Čerty z Moravičan. Celtic vstoupil do utkání opět aktivně, ale dát rychlý gól se mu nepovedlo. Naopak. Zhruba v 10. minutě utkání využil zaváhání domácí obrany moravičanský útočník, který se z autového vhazování dostal do úniku a svou steč přesně zakončil. Stav 0:1 ale na Celtic Parku nevydržel dlouho. Rohvý kop z pravé strany rozehrával Martin Košátko. Chytře balon předložil Standovi Košátkovi staršímu, který nastoupil na postu středního záložníka na úkor Standu Košátka mladšího. Ten se zranil při rozcvičování. Libivský veterán krásným halfvolejem z hranice pokutového území zužitkoval přihrávku svého syna a srovnal stav na 1:1! Celtic ožil a začal hrát svou hru. Z toho pramenil tlak na hostující mužstvo a také řada faulů, především na kapitána Frantu Niessnera. Po jednom z nedovolených zákroků hostujícího obránce se z nařízeného přímého kopu nádherně trefil Martin Košátko a strhnul vedení na libivskou stranu. Do poločasu už se skóre neměnilo, do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro Celtic Libivá.
V druhé půli dlouho platil stav z prvního poločasu. Hrála se vyrovnaná partie na obě strany. Celtic však Moravičany do šancí moc nepouštěl. Hostům se dařilo zakončovat především ze standartních situací, ale nepřesně. Celtic udeřil v 65. minutě. Roh z pravé strany rozehrával opět Martin Košátko. Tentokrát nahrával na sbíhajícího obránce Honzu Hojgra. Ten ale balon netrefil ideálně a pouze přiťukl kulatý nesmysl k Petrovi Vsoudilovi. Ten nic nevymýšlel a zpoza šestnáctky poslal míč  tvrdou ranou k pravé tyči. Domácí tým se s navýšením svého vedení uklidnil a náskok si hodlal udržet. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Postaral se o něj střídající Venca Šťastný, který nahradil v poli Standu Košátka staršího. Martin Košátko vybídl čerstvě příchozího Vencu ulicí po levé straně hřiště. Ten si s šancí poradil zkušeně. Natlačil se před obránce a šajtlí prostřelil Moravičanského golmana. 4:1. A ještě jeden gól si Celtic nachystal pro diváky, kterých se v sobotu odpoledne sešlo v Libivé víc než dost. Připravil ho Petr Vysoudil. Po jeho sólu přes půl hřiště a nahrávce před prázdnou branku, doklepl míč do síťe Kuba Zemánek. Lidé kteří si našli cestu na libivský Celtic Park určitě nelitovali. Viděli šest krásných gólů a vítězství Celticu Libivá 5:1. Za týden příštím kole cestuje Celtic do Moravičan. Utká se tam v tradičním derbi s Juventusem Mohelnice.

Jiří Horák, 02.05.2010 16:12