FC Olešnice B - Celtic 1:2

Postup našich hokejistů na mistrovství světa v hokeji ze čtvrtfinále proti USA do semifinále, kdy nás čekal v O2 Aréně v Praze soupeř ze Švédska v čase 14:20 zavdal myšlence přeložení zápasu s domácí Olešnicí B na dřívější čas. Soupeř souhlasil, a tak se utkání mohlo začít hrát v 11:00 hodin na bouzovském hřišti. Počasí bylo proměnlivé a nad Bouzovem se stahovaly mraky. Kvůli absenci klasického brankáře, se do brány postavil výborný Ondra Zemánek. Na střídání byli k dispozici čtyři borci.

Libivá vkročila do utkání s razancí sobě vlastní a od první minuty dominovala na hřišti, což hodně rychle přetavila v první branku. Mara Navrátil po krásné kolmici mezi obránci napálil míč o břevno za brankovou čáru. Celtic hrál krásnou kombinační hru a vytvářel si další šance. Navýšení skóre se nekonalo, i když vyložené šance se objevovaly velmi často. Síť domácí brány nakonec rozvlnil Martin Košátko, avšak ruka pomezního byla nahoře, a tak hlavní sudí tento gól neuznal. Musíme podotknout, že pomezní na této straně hřiště patřil k Olešnici a již při první brance měl ruku zvednout po celou dobu, než rozhodčí odpískal novou rozehru domácích. Do konce poločasu neměl Ondra v bráně téměř žádnou práci, avšak všichni účastníci utkání pěkně zmokli, proto rozhodčí ukončil první půli o dvě minuty dříve.

Do druhého dějství se deštivé počasí umoudřilo a utkání se mohlo dohrát na nasáklém povrchu. Domácí se po svlažení probrali a začali do toho šlapat. Po pár minutách, v souboji ve vápně, odebral balón čistě skluzem Ondra Konečný, ale závar okolo Celtic brány dále pokračoval, z něhož vyšla vítězně opět Olešnice a tentokrát skluz obránce nezasáhl míč, ale nejspíše nohy útočníka domácích. Pomezní mával jak svátek Máje a rozhodčí odpískal penaltu. I když gólman vystihl stranu střely, na míč nedosáhl, a proto se stav měnil na 1:1.

Sílu však Celtic neztratil a šel si pro tři body. Šancí na vstřelení branky bylo pomálu. Největší rozptýlení v této mezihře přinesli neplánovaně šašci, kteří vlétli na plochu hřiště a snažili se bavit diváky svými eskapádami. Hosté vytrvali a po střele ze šestnáctky na bránu Olešnice gólman tento projektil neudržel a Marek Navrátil dorazil míč v 86. minutě do brány. Sudí viděl, že balón byl již za čárou již po střele Martina Košátka.

Libivá tak v tomto utkání potvrdila převahu třemi body a mohla se jít dívat na úspěšnou cestu našich hokejistů na hokejový trůn. Následující utkání se hraje v neděli 2. června v Dubicku.

Jiří Horák, 28.05.2024 21:29