Celtic - Moravičany

Po zvládnutém derby v Lukavici na Libivou čekal další tradiční soupeř z Moravičan. Proti tomuto týmu se klukům tradičně daří a nebylo tomu jinak ani v sobotu. Začalo deštivé období jara, takže bylo hřiště měkčí. Balón tolik neodskakoval a dalo se více kombinovat. Bohužel písek, kterým se obnovoval trávník, byl stále na povrchu. A tak každý skluz hráče velice bolel. K dispozici byli 4 náhradníci. Do zápasu nezasáhl zraněný Honza Coufal a dovolenkující Vašek Šnévajs. Po dlouhé době naopak nastoupil Ondra Zemánek.

Hráčům z Moravičan chybělo pár opor a na jejich hře to bylo znát. Libivá diktovala tempo hry hned od začátku. Celtic trápila v minulých zápasech malá střelba, takže si v kabině řekli, že to budou víc zkoušet. Hned v 5. minutě protáhl hostujícího brankáře Marek Navrátil hezkou střelou z levé strany. Tato střela odstartovala sérii rohových kopů z obou stran. První se podařilo využít ve 12. minutě. Hlavou se trefil Marek Navrátil. Libivá mohla zvýšit vedení a kontrolovat hru. Bohužel ale všechny šance končily mimo branku. Nedůraz v zakončení mohl potrestat soupeř střelou z větší vzdálenosti, kterou vytlačil Tonda Byvan na tyč. Následně si Moravičany vypracovaly pár šancí po faulech domácích obránců. Žádná střela nebyla gólová, takže se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas byl jak přes kopírák z minulých zápasů. Celtic držel míč, zvyšoval tlak, tvořil si šance, které neproměňoval a soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Z levé strany šel hostující útočník dvakrát sám na bránu. Tondu ale nepřekonal. Největší šanci domácích asi spálil Peťa Čank. Po hezké kombinaci z pravé strany se ocitl sám před bránou a brankář byl u pravé tyče. Takže si Peťa mohl vybrat, kam míč pošle. Pro jeho smůlu trefil právě brankáře, který měl neuvěřitelné štěstí. Celtic potřeboval vstřelit gól, aby se neopakovala stejná situace jako proti Podolí. To se díky bohu podařilo Martinovi Košátkovi. Ten zvýšil vedení na 2:0 krásnou střelou k levé tyči v 75. minutě. Po tomto gólu se už neodehrávalo žádné drama. Domácí zápas v klidu dohrávali. Možná toho klidu bylo až moc, protože soupeř snížil na 2:1. To bylo ale úplně v závěru. Rozhodčí po rozehrávce ihned zapískal konec.

I když tomu výsledek moc nedopovídá, tak Libivá zápas zvládla celkem v pohodě a doma vybojovala 3 body. Další utkání se odehraje v sobotu v 11:00 na Bouzově proti týmu 1. FC Olešnice B.

Ondřej Konečný, 22.05.2024 07:33