Sokol Lukavice - Celtic 0:5

Po dvou prohrách – v Libině a doma s Podolím – byly tři body z Lukavice pro Celtic povinností.

V brance se letos poprvé objevil Tonda Byvan a hned vychytal nulu.

Hráči Libivé se od začátku snažili držet míč a kombinovat po zemi, což na tvrdém terénu nebylo jednoduché. Náznaky šancí se objevovaly od prvních minut, ale většina jich ztroskotala na nepřesné finální přihrávce. Při průniku z pravé strany byl v pokutovém území sražen Franta Niessner, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Ve 25. minutě, po rohovém kopu z levé strany rozehraném na krátko, přišel centr od Mirka Řezníčka. Míč se po závaru v šestnáctce vykulil k Martinovi Košátkovi, který jej se štěstím poslal do sítě.

Domácí hrozili především z brejků. Hbitým lukavickým útočníkům se ale nedařilo přesně zakončit. Většina jejich pokusů šla mimo branku, nebo si s nimi poradil Tonda Byvan.

První poločas tedy skončil jednobrankovým vedením Celticu.

Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. I když kombinace v podání Libivé začala poněkud váznout.

Přesto se podařilo Markovi Petruškovi navýšit v 53. minutě skóre, když se po pěkné akci po pravé straně trefil přesně k tyči lukavické branky. O dvě minuty později už to bylo 0:3. Martin Košátko rozehrál přímý volný kop z pravé strany a jeho centr zapadl nikým netečován za zadní tyč.

Marek Petruška pak přidal v 70. minutě svůj druhý gól v zápase, když se přesně trefil zpoza šestnáctky.

Velkou šanci měla i Lukavice, ale Tonda Byvan pokus domácích z těsné blízkosti zlikvidoval a udržel tak čisté konto.

V 90. minutě ještě výborně hrající Marek Petruška zkompletoval hattrick, když opět ranou z hranice velkého vápna pečetil výhru v Celticu v Lukavici na 5:0.

Václav Šnévajs, 13.05.2024 22:23