Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

FK Krchleby - Celtic

Po dlouhé zimní přestávce se opět rozjel kolotoč fotbalových utkání. Pro Libivou a všechny ostatní účastníky ve stejné soutěži přišel trochu později. Okresní přebor a vyšší soutěže už mají odehráté 4 zápasy. V tabulce 3. třídy skupiny B figuruje pouze 9 mužstev, takže si kluci mohli déle odpočinout. Během pauzy stihl Celtic odehrát dvě přípravná utkání proti Rovensku a Sudkovu B. Oba zápasy nebyly úplně přesvědčivé, ale od toho je příprava, aby se zkoušely věci, které by se v mistrovském utkání nedělaly.  První kolo jarní části soutěže poslalo Libivou do horských Krchleb. Naštěstí bylo o víkendu teplé počasí, které se obešlo i bez větru, což je v posledních dnech vzácné. Jak už to tak bývá, tak na první zápas jsou všichni hráči nadržení a libivská střídačka praskala ve švech. K dispozici bylo 6 hráčů na střídání, což je pro Celtic nevídaná věc. Připraveni naskočit na trávník byli Mirek Konečný, Pavel Čank, Petr Hányš, Vašek Šnévajs, Ondra Zemánek a Petr Žák. Mezi tři tyče se postavil Tomáš Ťápal, který odchytal i jedno přípravné utkání a bylo vidět, že má na fotbal velikou chuť. Raritou v tomto utkání byli i rozhodčí. K hlavnímu sudímu se připojily hned dvě ženy, které vykonávaly funkci pomezních rozhodčích. Jedna z nich byla Helena Motlíčková, která je všem zainteresovaným velice dobře známá.

Na hřišti Krchleb se Libivá historicky vždy trápila. Malé drnité hřiště není ideální pro kombinační hru. Míč je velice často v zámezí a hra se pořád kouskuje. Proto je důležité vstřelit rychle první gól a nedat domácím naději hned z úvodu. To se podařilo zásluhou Honzi Coufala, který si našel centr z levé strany a hlavou otevřel skóre zápasu. Opařené Krchleby prvních dvacet minut jen bránily a nezmohly se na větší odpor. Poté Celtic prostřídal řady a než si noví kluci zvykli na tempo utkání, tak nastala slabší deseti-minutovka. V této fázi si domácí vytvořili pár šancí. Po sérii střel z dálky a rohových kopů se Celtic ubránil a pak přišel druhý gól. Pavel Čank dorazil odražený míč do brány a navýšil vedení na 2:0. první poločas přinesl ještě třetí gól z kopačky Martina Košátka. Ten se trefil ve 45. minutě a po této brance se šlo hned do kabin.

Dohrát v klidu bez chyb a dovézt zápas bez inkasovaného gólu do konce. To byl plán Celticu, který si kluci řekli během pauzy. Bohužel tento plán nevyšel, protože hned ve druhé minutě druhého poločasu přišla chyba v komunikaci mezi brankářem a obranou. Tuto chybu domácí útočník využil a snížil na 3:1. To bylo ale vše, co Krchleby zvládly. Libivá dál točila všechny hráče, co měla k dispozici, takže byli na hřišti vždy čerství kluci. Tímto systémem bylo tempo zápasu vysoké a domácí neudrželi koncentraci. V 57. minutě se sice náhodně ale krásně trefil svým druhým gólem Pavel Čank. Ten centroval míč z pravé strany, ale moc se do toho opřel a balón zaplul na zadní tyč. Dále přicházela jedna šance za druhou. Domácí brankář se urputně snažil, ale díky kombinační hře Celticu nezabránil dalším třem gólům. Trefili se Mara Navrátil, Ondra Zemánek a skóre uzavřel na konečných 7:1 druhým gólem Martin Košátko.

Kluci nenechali nic náhodě a papírově slabšího soupeře přejeli. Na další víkend jim los přiřadil volno z důvodu lichého počtu týmů v soutěži. Celtic si tak může odpočinout na další kolo, protože je čeká další venkovní zápas v Libině. Zápas se odehraje v neděli 28.4. v 16:00.

Sestava: T. Ťápal, Pe. Čank, O. Konečný, R. Konečný, J. Coufal, J. Krejčí, M. Košátko, M. Petruška, R. Vymlátil, F. Niessner, M. Navrátil, P. žák, V. Šnévajs, Pa. Čank, O. Zemánek, M. Konečný, P. Hányš

Ondřej Konečný, 17.04.2024 08:22