Příprava před sezónou

Dva přípravné zápasy sehrál Celtic před začátkem jarní části sezony. V Mohelnici se utkal nejprve s Rovenskem a o týden později se Sudkovem B. Po zimní pauze se hráči sešli v solidním počtu a v každém zapase byli k dispozici dva hráči na střídaní.

Prvním utkání se Celticu moc nedařilo. V první půli hrál soupeř v desíti. Dobře bránil a hrozil z brejků. Zatímco Libivé se nepodařilo zhuštěnou obranu překonat, Rovensko jeden z brejků využilo a poločas vyhrálo 1:0. Do druhé půle už se šlo v plném počtu na obou stranách. Nicméně skóroval jen soupeř z Rovenska. Konečný výsledek 3:0

O týden později se sestava trošku obměnila, ale počet hráčů byl stejný jako při minulém utkání. Mužstvo Sudkova mělo v zápase větší kvalitu a bylo více na míči. Z toho pramenily i jeho šance. Do vedení se Sudkov dostal ale až z penalty po ruce Vaška Šnévajse. Celtic v první půli branku moc neohrožoval, přesto se mu podařilo vyrovnat. Po faulu brankáře na Honzu Coufala dostal možnost zahrávání pokutového kopu Martin Košátko. Nemýlil se a poločas skončil nerozhodně 1:1. Ve druhé půli se Celtic dostal do vedení po pěkné akci po pravé straně. Peťa Čank nacentroval před branku, míč propadl až na zadní tyč, kde ho do sítě doklepl Pavel Čank. Navýšit vedení mohl Ondra Zemánek, ale samostatný únik neproměnil. Na druhé straně měl šance i Sudkov. Někdy při Celticu stálo i štěstí. Vyrovnání nakonec přišlo po rohovém kopu. Odražený míč zpoza vápna napálil hráč Sudkova prudkou ranou o tyč do brány. Zápas tedy skončil remízou 2:2.

Druhé přípravné utkání už bylo pro Celtic vydařenější, uvidíme jak vstoupí do jarní části sezony.

Úvodní zápas startuje v Krchlebech 14. dubna od 15:30 hod.

Václav Šnévajs, 18.03.2024 11:40