Palonín - Celtic 2:5

Na poslední utkání podzimní části sezony 2023/24 vyjížděl Celtic do Palonína, který se v tu dobu nacházel se 6 body na předposledním místě. Očekávání tedy bylo jednoznačné v podobě 3 bodů a vylepšení pozice v horní polovině tabulky. Do zápasu tentokrát nemohli nastoupit bratři Vymlátilové, Ondra Zemánek a gólman Tonda Byvan, kterého podruhé za sebou nahradil Tomáš Ťápal.

Domácí vstoupili do utkání opatrně se zformovanou obranou, nicméně už v 8. minutě otevřeli skóre z brejkové situace přes nepříliš důraznou libivskou obranu. Celtic sice nadále kontroloval hru, hráčům však dělal problém terén a míč na kopačkách nelepil podle představ. To bohužel mělo za následek několik laciných ztrát. Prolomit obranu domácích se Celticu po několika nepodařených pokusech a zblokovaných střelách podařilo až ve 39. minutě, kdy Jirka Krejčí vysunul na pravém křídle Petra Čanka, jehož centr na zadní tyč hlavou zužitkoval Standa Košátko. Palonín stihl ještě ke konci půle zahrozit, ale skóre 1:1 se do kabin neměnilo.

Začátek druhé půle nemohl pro Celtic začít lépe. Ve 49. minutě prošel domácí obranou Marek Navrátil a dal zelenobílým vedení. Nadšení z vedení však netrvalo dlouho. Přílišný důraz před velkým vápnem vedl k přímému kopu Palonína a domácí kapitán tvrdou střelou nedal Tomášovi Ťápalovi šanci. Celtic přesto nadále vyvíjel aktivitu před domácí brankou, u šancí chybělo vždy kousek štěstí a nerozhodný stav vydržel až do 73. minuty. Dostat Celtic znovu do vedení se podařilo až Martinovi Košátkovi, kdy dalekonosnou střelou z 35 metrů překonal nepřipraveného gólmana. Dvoubrankové vedení zajistil Honza Coufal, kdy se po standardní situaci dostal jako první k míči a netradičním způsobem dopravil míč do sítě domácích. Zbytek utkání se odehrával převážně na polovině domácích a Celtic stihl ještě v 86. minutě navýšit na konečných 2:5, kdy se po odraženém míči ocitl Franta Niessner sám před gólmanem a s přehledem zakončil.

Libivá bude okupovat v zimní přestávce 4. místo v tabulce. Nutno připomenout, že v jarní části odehraje Celtic většinu utkání venku a doma se představí pouze ve 2 zápasech proti Moravičanům a Palonínu.

Sestava: T. Ťápal – J. Coufal, O. Konečný, R. Konečný, Pa. Čank, Pe. Čank, J. Krejčí, M. Košátko, M. Pudil, F. Niessner, M. Navrátil, S. Košátko, V. Šnévajs, P. Žák

Stanislav Košátko ml., 23.10.2023 13:42