Celtic - Olešnice B

Po prvním venkovním utkání v Moravičanech byl na řadě další domácí zápas na Celtic parku. Tentokrát přijel na zelenobílý stánek Bouzov respektive tým Olešnice B. Značně posílený Bouzov hráči z jejich A týmu budil respekt již před zápasem. Libivá jako každý zápas řešila spoustu omluvenek. Z Mirka Řezníčka se stal více uzenář než-li hráč, takže rozdával radost divákům tradičními mastnými pochutinami z udírny. Honza Vymlátil léči rýmečku, David Svoboda stále poraněné koleno. Aleš Kvasničák, Marek Navrátil a Vašek Šnévajs byli omluveni z rodinných důvodů. Počasí bylo na říjen neuvěřitelné. Sice foukalo, což ovlivňovalo dlouhé míče, ale jinak svítilo slunce, které hřálo téměř jako v létě. Hřiště ale bohužel nebylo v nejlepší kondici. Po dlouhé absenci deště byl povrch velice tvrdý a tráva nijak zvlášť hustá. To by zase tak nevadilo, protože na to jsou hráči zvyklí. Na co ale není úplně tak každý zvyklý je rozbombardované hřiště od hrabošů. Tito malí škůdci si pod hřištěm dělají cestičky a jsou po nich všude díry, které jsou velice nebezpečné pro nohy fotbalistů.

Jak již bylo zmíněno na začátku, tak Bouzov přijel s pár posilami a na hře to bylo znát. Hosté měli silný střed hřiště, odkud rozdávali míč do stran a tvořili tak tlak na domácí kluky. Celtic odolával a hrozil soupeři hlavně ze standardních situací, kterých bylo k vidění požehnaně. Kdo ale rozvlnil síť jako první a radoval se z gólu, byli hosté. Zčistajasna se odrazil míč k útočníkovi, který byl sice dál od brány, ale nebál se vystřelit. Za tuto odvahu byl odměněn gólem, protože jeho střela mířila k tyči, kam Tonda Byvan bohužel nedosáhl. Psala se 11. minuta, takže nebylo nutné panikařit. Stále bylo spoustu času s tím něco udělat. Hra byla po prvním brance relativně vyrovnaná. Celtic měl možná lehce navrch, protože hrozil z rohových kopů a centrů do vápna. Po čtvrt hodině hry se bohužel zranil Radek Vymlátil. Nahradil ho Mira Konečný, který se po dlouhé době objevil na hřišti. Jeho koleno po operaci sice ještě nebylo zcela v pořádku, ale Mirek už to nemohl vydržet a vzal si věci, kdyby ho přece jenom bylo potřeba. Mohl tak přihlížet, jak rohový kop z pravé strany našel hlavu Pavla Čanka, který krásně umístil míč k levé tyči. Skóre bylo tedy vyrovnáno 1:1. Už to vypadalo, že se půjde za tohoto nerozhodného stavu do kabin, protože hra byla vyrovnaná a obrany obou týmů držely jako pevná skála. Bohužel pro domácí přišla lehce kuriózní situace. V 37. minutě zahrávali hosté rohový kop z pravé strany. Kopajícímu hráči centr nesedl, a tak poslal míč po zemi po čáře na branku. Martin Košátko a Ondra Konečný bránící první tyč přestali hrát, protože si mysleli, že balón skončí mimo hru a bude se odkopávat od Tondové brány. Kopačák se ale táhl po čáře, až skončil na tyči, od které se odrazil přímo na malé vápno k nohám bouzovského útočníka. A to už byla lehká úloha. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2 z pohledu domácích, které tento gól opravdu mrzel, protože byl zcela zbytečný.

Start druhé půle se Celticu vyvedl na jedničku. Další rohový kop našel hlavu Ondry Zemánka, který zkušeně líznul míč na přední tyči a nedal šanci brankáři Bouzova. Dále to ale ze strany domácích nebyla žádná sláva. Hosté byli mírně lepší a jejich převaha se postupem času stupňovala. V 60. minutě tato převaha vyústila v gól na 3:2. Do konce zápasu byla sice ještě půl hodina, ale Celtic už si žádný tlak nevytvořil. Naopak Bouzov měl ještě pár šancí. Jen díky Tondovi, který odchytal dobré utkání, se stav už dále neměnil.

Celtic podruhé po sobě padl na domácí půdě. Po nešťastné prohře s Lukavicí vyloupil Celtic park i tým Olešnice B. Tuto sérii doufejme utne další nadcházející domácí zápas s Dubickem. Utkání se odehraje v sobotu 14:30.

Sestava: T. Byvan, Pa. Čank, O. Konečný, R. Konečný, J. Coufal, Pe. Čank, J. Krejčí, M. Košátko, R. Vymlátil, M. Pudil, O. Zemánek, S. Košátko, P. Žák, M. Konečný

Ondřej Konečný, 09.10.2023 09:06