Tatran Moravičany - Celtic 2:7

Po čtyřech domácích zápasech zavítala Libivá do nedalekých Moravičan k utkání o druhé místo III. třídy skupiny B na jeho první podzimní zápas venku. Slabší účast naštěstí vylepšil Tonda Byvan, který se postavil jako vždy do brány a Jiří Horák, který byl připraven společně s Petrem Žákem na střídačce. Počasí přálo ideální teplotou a zataženým nebem.

Obě mužstva se snažila od úvodu hrát koncetrovaně bez chyb. První minuty byly lepší domácí, ale moc dlouho jim to nevydrželo, když už po pěti minutách začala hrozit Libivá. A zadařilo se velmi brzy. Po chybě levého obránce otevřel skóre z levé strany Martin Pudil. Takový vstup Tatran nečekal, a než se mohl vzpamatovat, rozvlnil síť domácích Martin Košátko. 0:2. Moravičany se občas vydaly na polovinu Celticu, ale nějaké vážnější šance z toho nebyly. A tak pokračovala Libivá děravou obranou domácích, aby si z nich ve 20. a 24. minutě udělal dobrý den Martin Košátko a Honza Coufal. Rychle vrácený míč po výkopu libivského brankáře se přes mezeru v záloze rychle přenesl do útoku Tatranu a ten přidal první branku domácích. Radost však netrvala dlouho. Míč sice sotva docestoval do brány po zákroku domácího Blažka, ale i přesto překročil brankovou čáru, tak se opět měnil stav. Trefu si připsal Marek Navrátil.

V celku pohodlný náskok nechtěla Libivá držet jen na svých kopačkách a v obraně, ale znovu se snažila skóre navyšovat. Po zasekávačce Jiřího Horáka v šestnástce, zpětné přihrávce na její střed Markovi Navrátilovi, Marek vybídl ke střele Jiřího Krejčího a ten se nemýlil. Ještě zbývalo dost času se stavem něco udělat, přesto se Tatranu nedařilo překonat výborně chytajícího Tondu. Několikrát si na něm útočníci vylámaly zuby, a když už to vypadalo, že míč zapadne za Tondovi záda, tak prsty vytáhl balón nad bránu. Po 30. minutách bez branky si Marek Navrátil krásně pohrál s míčem, když se objevil sám před brankářem domácích, malým lobem si ho přehodil a poté v klidu zakončil do prázdné. Tečku za velmi nepříznivým skóre z pohledu Moravičan udělal ještě jejich domácí hráč, jež uzavřel na 2:7.

Libivá si celkem překvapivě dokráčela v jasnému vítězství na půdě Moravičan a spravila tak pošramocenou reputaci po posledním domácím zápase.

Další utkání se odehraje na Celtic Parku s olešnickým béčkem. Přijďte podpořit domácí tuto sobotu 7. října v 15:00.

Sestava: A. Byvan, R. Konečný, O. Konečný, R. Vymlátil, Pa. Čank, Pe. Čank, M. Košátko, J. Coufal, M. Pudil, M. Navrátil, J. Krejčí, P. Žák, J. Horák

Jiří Horák, 02.10.2023 22:02