Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

Celtic - Sokol Lukavice

Sérii čtyř domácích zápasů v řadě zakončil Celtic proti tradičnímu rivalovi z Lukavice. Jednalo se o papírově slabšího soupeře. Dle statistik vedených od roku 2010 Libivá s Lukavicí neprohrála a z posledních šesti vzájemných utkání nedostala ani gól. Dle těchto údajů nikdo nepočítal s ničím jiným než se třemi body. Lavička domácích nebyla tak nabitá jako v předchozích zápasech, ale i tak byli 3 hráči na střídání. Mira Řezníček stále chyběl kvůli bolavým zádům stejně jako Franta Niessner. Aleš Kvasničák měl sobotní šichtu v práci. Nováček Martin Pudil si užíval dovolenou a bolavé koleno nepustilo na hřiště Davida Svobodu a Marka Navrátila. V bráně musel místo Tondu Byvana zaskočit zraněný hráč Mira Konečný, který chytal i minulý zápas proti Podolí, kde se mu podařilo udržet čisté konto. Mirek bohužel stejný výkon nezopakoval a musel párkrát zalovit v síti.

Začátek zápasu začal dle očekávání. Lukavice zatažená na své půlce spoléhala pouze na dlouhé nákopy a domácí kluci drželi míč téměř neustále na svých kopačkách. Zahuštěné hřiště před hostujícím brankářem dělal domácím klukům problém. Přihrávky tedy chodily v obraně z jedné strany na druhou a vyčkávalo se na ideální příležitost. Ta přišla ve 4. minutě, kdy po rychlé kombinaci z pravé strany byl faulován v pokutovém území Peťa Čank. Martin Košátko se z penalty nemýlil a poslal Celtic do vedení. Nikdo by se nedivil, kdyby to bylo v 15. minutě klidně 5:0. Libivá nepůjčila soupeři míč a Mirek v bráně byl zcela bez práce. Bohužel ale nedůraz v útočné fázi žádný gól nepřinesl. V 18. minutě pak přišel šok pro domácí fanoušky. První střela hostů mezi tři tyče mířila sice doprostřed brány, ale Mirek stál u tyče. Takže za relativně jednoduchou střelou pouze otočil hlavou a nevěřícně složil hlavu do brankářských rukavic. Celtic i po obdrženém gólu stále tlačil soupeře a odměnou mu byla krásná střela z 25 metrů od Jirku Krejčího. Ten napálil balón ze vzduchu přímo do soupeřovi brány. Do poločasu bylo k vidění ještě pár šancí ze strany domácích, ale změna skóre již neproběhla.

Druhý půlka zápasu byla jedním slovem katastrofa. Lukavice si žádné šance sice netvořila, ale Celtic nebyl schopný podržet hru v útočné fázi. Útočníci se zbytečně zbavovali míčů místo toho, aby podrželi balón vepředu. Hosté pravděpodobně zjistili, že Mirek v bráně není kovaný gólman a v 57. minutě zkusil stoper Lukavice z větší vzdálenosti Mirkovu pozornost. Střela letěla na střed brány a nikdo nečekal, co přišlo. Mirek prý neviděl a relativně jednoduchou střelu pustil za svoje záda. O osm minut později zaváhal i brankář Lukavice. Pro vysoký míč si nešel rukama, ale pouze ho posunul před sebe tělem, kde stál Peťa Čank a bez práce skóroval. Vedení Libivá bohužel neudržela. Hosté trefili gól z rohového kopu hlavou a už to vypadalo na penalty. Ty ale nepřišly. Lukavice se postarala o senzaci, když 5 minut před koncem zápasu lovil Mirek znovu míč ze sítě po střele z levé strany. Míč nešel nějakou závratnou rychlostí, ale směřoval na stranu, kam se Mirkovi hůř skáče. Zaskočení domácí se už nezmohli na žádný tlak a skóre neupravili. Po finálním hvizdu Lukavice slavila skoro jako by vyhrála celou soutěž, protože nečekaně vyloupila Celtic park a po dlouhé době si odváží body.

Tento zápas se klukům moc nepodařil. Doufejme, že prohru hodí brzy za hlavu, protože je teď na řadě série těžších zápasů s kvalitnějšími týmy. Další tým, který bude chtít Celtic potrápit, budou Moravičany, kam se jede v neděli 1. října. Zápas začne již v 15:00.

Sestava: M. Konečný, R. Konečný, O. Konečný, R. Vymlátil, Pa. Čank, Pe. Čank, J. Vymlátil, M. Košátko, J. Coufal, S. Košátko, O. Zemánek, P. Žák, J. Krejčí, V. Šnévajs

Ondřej Konečný, 25.09.2023 09:41