Celtic - TJ Podolí 10:0

Ve čtvrtém kole zavítalo na Celtic park do Libivé mužstvo z Podolí. Celticu chybělo několik opor v čele s Martinem Košátkem.

Do branky se postavil Mira Konečný a byl to pro něj pohodový zápas, ostatně jako pro celý tým Celticu. Podolí přijelo v oslabené sestavě a nekladlo velký odpor.

Skóre otevřel v 7. minutě Peťa Čank, který zahrával pokutový kop po zákroku na Ondru Zemánka. O dvacet minut později to bylo 2:0 po trefě Honzy Coufala. Hosté se za půlku dostávali sporadicky. Na branku Celticu mířila za celý zápas snad jediná střela, a to pouze propagační z velké vzdálenosti. Na 3:0 navýšil skóre Ondra Zemánek a chvíli po něm zužitkoval přihrávku před prázdnou branku Martin Pudil. Skóre prvního poločasu uzavřel svou druhou trefou v utkání výborně hrající Peťa Čank. 5:0.

Hned po změně stran Peťa Čank navázal tam kde skončil a ve 49. minutě zkompletoval hattrick. Poté se dvakrát po sobě prosadil Standa Košátko mladší. Hlavně jeho druhá trefa, kdy si naběhl za obranu a i přesto, že byl při náběhu faulován, dokázal oklamat obránce i brankaře a zvýšit na 8:0, stála za to. Po zmatcích v obraně Podolí zaznamel svou druhou trefu v zápase i Martin Pudil, který mužstvo Celticu posílil před sezónou. Výsledek utkání zaokrouhlil na 10:0 libivský veterán Petr “Holub“ Žák.

Celtic tedy potěšil domácí fanoušky vysokým vítězstvím a už si brousí zuby na sousední Lukavici, která na Celtic park zavítá v sobotu 23. září. Začátek utkání je naplánován na 15:30.

Sestava: M. Konečný, R. Konečný, J. Vymlátil, R. Vymlátil, Pa. Čank, M. Pudil, J. Krejčí, Pe. Čank, S. Košátko, O. Zemánek, S. Košátko, P. Žák, A. Kvasničák, V. Šnévajs, Z. Václav

Václav Šnévajs, 18.09.2023 18:48