Celtic Libivá - Libina B

Po nucené přestávce z důvodu lichého počtu účastníků v soutěži se Celtic představil svým fanouškům opět na domácí půdě proti týmu Libina B. Tento tým hrál ještě do minulé sezóny ve druhé skupině „A“, ale byl z neznámého důvodu přeřazen. Jednalo se tedy o nový tým, od kterého málokdo věděl, co čekat. Utkání začalo netradičně už od 14:00 a bylo to znát na polovičně zaplněných lavičkách Celtic parku. Domácí fanoušci rychle dodělali práce kolem domu a během prvního poločasu nakonec ochozy zaplnili. Celtic měl k dispozici, stejně jako v minulém zápase, pět hráčů na střídání. Jelikož bylo úmorné horko, tak se nabytá střídačka hodila. Trenér Pavel Junek všechny hráče pravidelně točil, aby nalil novou sílu do hry a nechal odpočinout vytížené opory. I přes velký počet hráčů nebyl tým stále kompletní. Mira Konečný pořád léčí koleno po operaci. Mira Řezníček dostal omluvenku kvůli bolavým zádům. Nová posila Radek Vymlátil si zranil kotník, když doma stěhoval nábytek. Honza Coufal a David Svoboda se nedostavili z rodinných důvodů a Venca Plhák doléčuje zranění v dolní části těla. Kdyby byli kluci všichni, tak by to bylo skoro na dva týmy. Což je v Libivé nevídané a po minulé sezóně velice příjemná změna.

Jak již bylo zmíněno, Libina byla nový soupeř, takže domácí začali odzadu opatrně bez napadání. Kluci vyčkávali, co vymyslí a předvedou hosté. Prvních deset minut byla hra celkem vyrovnaná bez větších šancí a míč se držel na obou stranách spíš ve středu hřiště. Celtic se časem stále více osměloval a zvyšoval tlak na soupeřovu bránu. Zejména Martin Košátko byl velice aktivní, co se týče střel na bránu. Zkoušel to ze všech stran, ale hostující brankář byl velice kvalitní a nenechal se nachytat. Přišla ale 24. minuta a krásná přihrávka za obranu od Ondry Konečného našla novou posilu Marka Navrátila, který přeloboval libinského gólmana. Od šest minut později rozvlnil síť Martin Košátko a navýšil tak vedení domácích o dvě branky. Libina to ještě do konce poločasu nevzdala a dvakrát zahrozil velice rychlý útočník z levé strany. Branku se hostům vstřelit nepodařilo, tak šli kluci do kabin s pohodlným dvoubrankovým vedením.

Na druhý poločas byla strategie jasná. Vstřelit třetí gól a dohrát zápas v poklidu. Přesně takto se nastolenou taktiku podařilo splnit. Přišel velice rychlý gól od Peťu Čanka již 7 minut po začátku druhé půle. O minutu později přidal druhou trefu Martin Košátko a dalo by se říct, že to byl hřebíček do rakve pro hosty. Od této doby byl soupeř téměř neškodný. Libivá hrála sebevědomě se zajištěnou obranou a tvořila si krásné gólové příležitosti. I staří pardálové jako třeba Ondra Zemánek předváděli sprintové kousky jako za mladých let a bavili se fotbalem. Druhým dvougólovým hráčem se stal Marek Navrátil, když v 65. minutě zakončil povedenou kombinaci. Díky vedení 5:0 mohl domácí trenér pravidelně střídat na všech postech a nechat všechny přítomné hráče ukázat svoji aktuální formu. Kluci bojovali a dělali radost všem fanouškům, kteří se v ochozech náramně bavili. Stav skóre se sice dál neměnil, ale to vůbec nevadilo. Důležité je, že se nikdo nezranil a po dlouhé době se povedlo neinkasovat, což je povzbudivé do dalších zápasů.

Celtic si poradil celkem jednoznačně s novým soupeřem a na domácí půdě udělal radost fanouškům v podobě pěti gólů. Třetí představení kluků v zelenobílých dresech bude opět na Celtic parku, kam zavítá starý známý rival z Podolí. Utkání se bude hrát v sobotu 16. 9. v 15:30.

Sestava: T. Byvan, R. Konečný, O. Konečný, J. Vymlátil, Pa. Čank, M. Pudil, M. Košátko, J. Krejčí, Pe. Čank, M. Navrátil, F. Niessner, O. Zemánek, S. Košátko, P. Žák, A. Kvasničák, V. Šnévajs

Ondřej Konečný, 11.09.2023 08:14