Celtic - Krchleby

Když končí prázdniny a lidé se odpočatí po dovolené vrací do práce, tak to znamená jen jediné. Začíná fotbalová sezóna. Všechny týmy uzavřely letní přípravy, aby se mohly plnou silou vrhnout na nový ročník zápasového kolotoče. Manželky a přítelkyně hráčů toto období patrně opláčou, ale fotbaloví fanoušci zcela jistě vyhlíželi netrpělivě víkend, kdy přijde první kolo a budou mít možnost zase fandit svému oblíbenému týmu. Kromě letní přípravy je důležité se taky věnovat „SCOUTINGU“ neboli hledání nových talentů. Libivá měla v této disciplíně letos štěstí. Na Celtic park se podařilo během letních měsíců přivézt hned čtveřici hráčů. Jeden z hráčů je Radek Vymlátil, který v Libivé již působil si na pár sezón odskočil do mohelnického Juventusu, ale zastesklo se mu po ostrovním stylu fotbalu a skvělé atmosféře v kabině. Takže se rozhodl strávit závěrečnou fázi své kariéry právě v Libivé. Druhým hráčem je Radek Konečný, který již také odehrál pár zápasů v bílozeleném dresu. Radek působil dlouhá léta v týmu Bouzova, kde už ale poslední zápasy nebyl spokojený, takže Celtic byl pro něho jasná volba. Další dvě posily jsou zcela nové tváře, které nebudeme představovat a necháme na divácích, aby se přišli podívat na fotbal a mohli si je prohlédnout. Bohužel došlo i k jednomu odchodu. Zdena Mach, který bydlí v Pardubicích, byl již unavený z dojíždění každý týden z Čech na Moravu. Rozhodl se tedy přestoupit do pardubického okresu. Tímto Zdenovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně gólů v jiné soutěži.

První zápas podzimní části přivítal Celtic doma tým z Krchleb. Jak už to bývá zvykem, tak se na úvod všichni těší a sestava je vždy hodně našlapaná. V Kabině Celticu bylo plno a všechny dresy pro náhradníky byly obsazené. Dlouho se nestalo, aby bylo 5 hráčů na střídání a nutno podotknout, že ještě pár hráčů chybělo. Do sestavy zasáhli hned 3 nové posily. Již zmiňovaní Radkové a Martin Pudil. Po zranění se opět předvedli Jirka Krejčí a Václav Šnévajs. Bohužel oba tito kluci si natáhli svaly, takže jejich comeback nebyl moc úspěšný. Marek Petruška chyběl celé jaro loňské sezóny a ukázal se pouze na jeden zápas, protože pokračuje jeho zahraniční studium. Mirek Konečný rehabilituje ještě koleno po operaci podobně jako Vašek Plhák a David Svoboda, které oba trápí zranění v dolní části těla. Aleš Kvasníčák a Honza Coufal byly omluveni z rodinných důvodů a Honza Vymlátil fandil na dálku z dovolené v Chorvatsku. Nejstarší hráč Libivé „Holub“ dostal na zápas volno. Ještě by se slušelo představit nového trenéra. Po Miroslavovi Konečném st., který po konci sezóny složil funkci, usedl na trenérskou židli bývalý hráč Pavel Junek.

Samotný zápas už nebyl tak veselý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Lavička nabytá náhradníky a relativně slabý soupeř. Nicméně i Krchleby měly v týmu pár nových tváří a nehrály vůbec špatně. Začátek zápasu začal dle očekávaní. Domácí drželi míč s přehledem zezadu na svých kopačkách a snažili se rozvíjet útočné situace. Dalo by se říct, že Tonda Byvan v bráně neměl první poločas žádnou práci a víc si kopl nohama, když si vyměňoval míč s obranou, než zachytal rukama. Bohužel ale směrem dopředu docházelo v rozehrávce k hodně nepřesnostem a všechny slibné šance končily neúspěchem. První šance se chytla až v 18. minutě. Pěknou kombinaci zakončil Peťa Čank a vysloužil si tak ocenění první gól v sezóně. Po této brance se zvyšoval domácí tlak, který přinesl ovoce přesně o 18 minut později. Ondra Zemánek zvýšil vedení na 2:0.

Plán na druhý poločas byl ještě přidat jeden gól a dohrát zápas v klidu bez větších problémů. Jenže Krchleby stále častěji vystrkovaly růžky a dobrou půl hodinu byly lepším týmem na hřišti. Odměnou pro hosty byla chyba v libivské obraně, když Ondra Konečný neodkopl míč v pokutového území. Soupeř balón vybojoval a vstřelil gól v 83. minutě. Po této situaci zavládla nervozita z řad domácích kopaček. Naštěstí to bylo pouze 5 minut, protože v 88. minutě uzavřel stav utkání Martin Košátko na 3:1. Tímto gólem přišel soupeř o šanci pro závěrečný tlak a další jeho počínání bylo bezzubé.

Papírově slabší soupeř se sice na půdě Celticu nepostaral o senzaci, nicméně Libivou potrápil a neodjížděl se žádnou ostudou. Domácí svůj první zápas zvládli a následující víkend je čeká odpočinek kvůli lichému počtu týmu v soutěži. Druhý zápas pro Libivou bude opět doma s Libinou „B“ 9. září již od 14:00.

Sestava: A. Byvan, M. Řezníček, O. Konečný, R. Vymlátil, R. Konečný, M. Pudil, M. Košátko, M. Petruška, Petr Čank, Pavel Čank, O. Zemánek, Z. Václav, F. Niessner, J. Krejčí, V. Šnévajs, S. Košátko

Ondřej Konečný, 28.08.2023 09:48