Celtic Libivá - TJ Sokol Lesnice

Poslední zápas sezóny odehrál Celtic na domácím hřišti proti týmu z Lesnice. Začátek byl stanoven už na 15:00. Bylo to kvůli závěrečné, která se konala přímo po utkání. Libivá měla v tabulce jistotu druhého místa, protože Podolí prohrálo v Třeštině vysoko 9:1. Takže z pohledu domácích šlo jen o to, aby si kluci udělali žízeň a měli dobrou náladu v kabině. Naopak Lesnice by v případě výhry poskočila na třetí místo před Podolí. Libivá měla jako vždy spoustu omluvenek a ještě půl hodiny před zápasem to vypadalo na malou kopanou. Naštěstí ještě dorazilo pár kluků a nakonec byl ještě jeden hráč na střídání.

Začátek zápasu začal opatrně. Celtic chtěl hrát zezadu a počkat, co soupeř vymyslí. Lesnice se snažila o kombinační hru po zemi, ale v obraně předváděla hodně nepřesností a umožňovala domácím lehké zisku míčů. Pár zakončení přišlo, vše ale skončilo mimo klec. První pokus hostů skončil v bráně v 15. minutě. Dlouhý nákop se odrazil na osamoceného útočníka a ten se nemýlil. O deset minut později to už vypadalo zle. Ondra Konečný fauloval v pokutovém území a po proměněné penaltě už to bylo 0:2. Libivou tento stav nepoložil a dalo by se říct, že ji to nakoplo. Od této chvíle převzala otěže hry a tlačila soupeře. Ve 30. minutě Martin Košátko rozvlnil síť po hezky zahraném standardním kopu. Do konce poločasu sice Celtic tlačil, ale další gól už nepadl.

Kdo přišel pozdě na začátek druhého poločasu neviděl krásný kombinační gól ze strany domácích. Lesnice hned po výkopu druhé půle nakopla míč dopředu. O balón ale hned přišla a domácí třemi přihrávkami naservírovali gól do prázdné brány opět Martinem Košátkem. O 7 minut později předvedl individuální parádu Franta Niessner. Pomotal bránícího hráče, který proběhl před „zasekávačkou“ a František levou nohou vymetl horní víko brány. V 73. minutě přetažený centr na zadní tyč vrátil hlavičkou před bránu Ondra Konečný přesně tam, kde stál Aleš Kvasničák a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Šokovaní hosté nebyli schopní vůbec zachytit tempo druhého poločasu. Dalo by se říct, že kromě jedné příležitosti z rohu, neměli žádnou šanci ani žádný delší tlak. Jestli měli pomyšlení ještě ohrozit bránu Tondy Byvana, tak všechny plány jim zkazil Pavel Čank, který v 83. minutě uzavřel skóre na 5:2. Po tomto gólu Libivá v klidu dohrála zápas s balónem na svých kopačkách a zakončila tak skvělým výsledkem sezónu.

Sestava: Antonín Byvan, Ondřej Konečný, Miroslav Konečný, František Niessner, Pavel Čank, Petr Čank, Martin Košátko, Zdeněk Václav, Petr Žák, Václav Plhák, Jan Vymlátil, Miroslav Řezníček, Aleš Kvasničák

2. místo je pro Celtic krásné umístění, když muži nestačili pouze na „B“ tým z Mohelnice. Budeme se těšit na všechny příznivce i v následující sezóně již tento podzim.

Ondřej Konečný, 12.06.2023 09:26