SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

SK Loštice C - Celtic 6:4

V neděli zavítal Celtic k poslednímu venkovnímu utkání sezóny 2022/2023 do nedalekých Loštic, kde změřil síly s tamním „C“. K jistotě druhého místa museli hosté uhrát alespoň remízu, kdežto domácím již o nic v této sezóně nejde a svoji pozici mají jistou.

Před zápasem se již tradičně řešily personální problémy a chvíli to vypadalo, že Celtic nesloží kompletní jedenáctku. Naštěstí se k utkání po delší době dostavil i Honza Mach a do brány šel i přes zranění Mira Konečný a Celtic nakonec mohl využít i dva střídající hráče.

Utkání začala Libivá aktivně a dostávala se do spousty šancí, dlouho se však nedařilo prostřelit domácího brankáře. To se podařilo až ve 33. minutě, kdy se prosadil Zdena Mach. Vedení Celtic ale udržel jen 3 minuty a ihned po vyrovnávající brance dokonce domácí strhli skóre na svoji stranu. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 z pohledu Loštic.

Cíl do druhého dějství byl jasný, srovnat skóre a získat tolik kýžený bod k jistotě druhého místa. To se však vůbec nepodařilo, jelikož Loštice dokázali během krátkého sledu přidat další tři branky. Mnohým se mohlo zdát, že je zápas rozhodnut, ale Celtic nesložil zbraně a zásluhou dvou rychlých gólu Honzu Coufala snížil na rozdíl dvou branek. Domácí se tím ale nenechali rozhodit a přidali další branku a měli znovu pohodlný tří gólový náskok.

V závěru zápasu již jen korigoval stav Franta Niessner a konečný výsledek se tak zastavil na 10 gólech, bohužel však 6 z nich patřilo Lošticím.

Libivá odehrála velice nepovedený zápas a především tristní produktivita stála zelenobílé všechny body.

Poslední utkání odehraje Libivá v sobotu 10.6. proti Lesnici, po zápase usednou kluci k pivu a zhodnotí sezónu.

Zdeněk Mach, 10.06.2023 14:23