Celtic - Tygři z Podolí 6:0

Po nepovedeném venkovním zápase v Třeštině s mohelnickým béčkem si Celtic potřeboval spravit chuť a také udržet druhé místo nadstavbové skupiny B v III. třídě mužů. Omluvenky se s přicházejícím utkáním jen kupily, avšak naštěstí se nakonec podařilo sehnat slušný počet hráčů včetně dvou borců na střídání. Nemilá situace ovšem nastala na straně podolských, kteří zažili ještě větší marodku než domácí.

Dle sestav na hřišti začal mít Celtic navrch ihned v začátku. Podolští víceméně jen bránili podobně jako Olešnice před dvěma týdny. Střel přímo na bránu bylo pomálu a Libivá začínala být nervózní z nepřesných přihrávek, špatných kombinací a nepohybu vlastních hráčů. Po zranění kolene Davida Svobody však nečekaně z dálky zavěsil Standa Košátko. Bojovalo se o trochu více. Další branku přidal střídající Jiří Horák v 31. minutě, kdy dostal příhrávku od Františka Niessnera, jež byl střežen trojicí obránců, ale i tak dokázel přihrát před bránu, kde stačilo "jen" překonat gólmana hostí. Do poločasu se Libivá neprosadila a Tygři vystřelili snad jen jednou přímo do náruče Tondu Byvana.

Celtic měl v plánu odehrát druhé dějství s míčem na kopačkách a případně pojistit vítězství dalšími brankami. Kombinace opět vázla. Podařilo se ale zlomit soupeře 20 minut před koncem, kdy se postupně trefil 2x Martin Košátko a to jednou velmi povedenou střelou z poza šestnáctky pod břevno, na kterou brankář nedosáhl. Poté přidal branku i Zdena Mach. Utkání uzavřel, v podobě šestého gólu, z penalty po ruce ve vápně opět Martin a završil svůj hattrick.

Předposlední utkání letošní sezóny odehraje Libivá na hřišti v Lošticích, kde pokud zvítězí, uhájí druhé místo této soutěže. Výkop začíná v neděli v 17:00.

Sestava: Byvan AntonínKonečný Ondřej, Vymlátil Jan, Coufal Jan, Niessner František, Čank Pavel, Čank Petr, Košátko Martin, Košátko Stanislav, Svoboda David, Mach Zdeněk, Žák Petr, Jiří Horák

Jiří Horák, 31.05.2023 09:48