SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic Libivá - FC Olešnice u Bouzova B

Odehrály se všechny zápasy druhého kola a na řadě je tzv. nadstavba. Kvůli malému počtu týmů si pro nás svaz nachystal prodloužení soutěže ve formě, která je možná k vidění v 1. Gambrinus lize a ve třetí třídě Šumperského okresu. Prvních šest týmů v tabulce se utká každý s každým, kde si to rozdají o finální umístění. První zápas této části soutěže odehrál Celtic doma proti týmu z Bouzova nebo-li Olešnice B. Hostující tým nepřijel v dobré sestavě. Kluků bylo tak málo, že jim muselo vypomoct pár dorostenců, aby jich bylo vůbec deset. Celtic stále trápí velká marodka, ale na zápas se hráčů sešlo dost a k dispozici byli dokonce dva hráči na střídání.

Zápas se vyvíjel, jak asi každý čekal. Oslabený Bouzov se zatáhl na svoji polovinu hřiště a celý zápas jen bránil. No a bránil dobře a efektivně. Celtic si kvalitně pohlídal hru zezadu z obrany, ale hra dopředu trošku vázla. Bylo k vidění spoustu nepřesných přihrávek. Jedna nepřesnost se nakonec ukázala jako výhoda. Aleš Kvasničák svou přihrávku sice zamýšlel jinak, ale i tak poslal Ondru Zemánka samotného na bránu. Ondra se nemýlil a v desáté minutě udělal radost všem domácím příznivcům. Jelikož Libivá nebyla schopná dopředu nic kloudného vymyslet dále, tak se skóre do poločasu už nezměnilo.

Druhá půle nenabídla žádnou změnu. Stále se hrál velice nepřesný fotbal ze strany domácích a Bouzov pořád urputně bránil. Sice ve 48. minutě po lehkovážné rozehrávce uvnitř vápna inkasoval podruhé, ale jinak dorostenci, kteří je přijeli podpořit makali a hru v oslabení nevzdávali. O druhý gól se velkou měrou zasloužil Jirka Horák, který důrazně napadal a vybojoval zakončení do prázdné brány pro Frantu Niessnera.

Hubené vítězství 2:0 není příliš přesvědčivé proti oslabenému týmu, ale výhra naprosto zasloužená bez žádných dramatických problémů. Celtic si výhru pohlídal a urval 3 body v prvním zápase nadstavby. Druhý zápas se odehraje v Třeštině.

Sestava: Byvan Antonín, Kvasničák Aleš, Konečný Ondřej, Košátko Martin, Vymlátil Jan, Niessner František, Čank Pavel, Zemánek Ondřej, Čank Petr, Řezníček Miroslav, Svoboda David, Horák Jiří, Václav Zdeněk

Ondřej Konečný, 24.05.2023 14:06