Celtic Libivá - Sokol Lukavice

Sváteční víkend, kdy se upalují čarodějnice, oslavila Libivá fotbalem na domácím Celtic parku. Přes pole se přijela porvat o 3 body Lukavice. Tradiční rival, příslib teplého počasí a poslední dubnový víkend. Všechny tyto okolnosti byly motivací k nachystání hojného občerstvení, protože se čekala početná návštěva. Diváci měli možnost ochutnat oblíbené makrely, tradiční cigára, klobásy a bůček. Počasí bohužel trošku zkomplikovalo situaci, protože bylo deštivé, ale i tak přišlo Libivou podpořit slušné obecenstvo. Co se čísel na papíře týče, tak byli domácí jasným favoritem. Celticu patřila druhá příčka a nepočítalo se s ničím jiným než se třemi body. Do zápasu nastoupila Libivá se dvěma náhradníky. Konečně se na jaře ukázal střelec Zdena Mach a k prvnímu utkání v druhé polovině soutěže se zapojil i Ondra Zemánek. Honza Vymlátil po dvouzápasové pauze vyléčil natažený zadní stehenní sval a mohl tak odehrát celé utkání. Jirka Krejčí stále léčí zlomenou kůstku v kotníku. Do zápasu nemohl nastoupit ani Mira Řezníček, kterého trápí natažený vaz v levém koleni. Honza Coufal dostal zápas volna kvůli nataženému tříslu a David Svoboda byl lehce nachlazen. Pak tu máme dva dlouhodobě zraněné hráče Milana Řehulu a Vaška Šnévajse. Vašek Plhák a Standa Košátko si vybrali absenci z rodinných důvodů. Jak je vidět, tak členská základna je široká, ale stejně tak je široká i marodka.

Průběh utkání se odehrával v podobném duchu jako minulý týden v Krchlebech. Celtic držel míč na kopačkách, tlačil soupeře, tvořil si šance a soupeř kontroval pouze dlouhými nákopy. Obrana domácích neměla moc balónů a občas ztrácela koncentraci, takže ji někdy delší nákop potrápil. Do vedení šla ale Libivá. Díky důrazu Peťu Čanka v malém vápně to bylo 1:0 pro domácí v 13. minutě. Lukavice o devět minut později využila špatného odkopu od brány, kterou strážil Tonda Byvan a vyrovnala skóre na 1:1. Po tomto zaváhání se zapisovali střelci pouze z řad domácích. V prvním poločase se ještě trefil Martin Košátko, takže se šlo do kabin s malým náskokem 2:1. ve druhém poločasu se postupně trefili Zdena Mach, Honza vymlátil, Peťa Čank přidal svůj druhý gól stejně jako o chvíli později Martin Košátko a Zdena Mach.

Celtic si upevnil druhou pozici v tabulce vítězstvím 7:1. Poslední zápas druhého kola se odehraje v neděli v 14:00 na hřišti Čertů z Moravičan. Po tomto zápase se bude hrát poprvé tzv. nadstavba. Prvních 6 týmů v tabulce si to rozdá znovu každý s každým o celkové prvenství. První dva celky jsou již jasné. Třeština neprohrála během svého tažení ani jednou a zasloužené je na špici. Druhé místo patří Celticu. O dalším rozložení v tabulce rozhodne až poslední zápas.

Sestava: T. Byvan, P. Čank, P. Čank, F. Niessner, O. Konečný, M. Konečný, M. Košátko, A. Kvasničák, J. Vymlátil, Z. Mach, P. Žák, Z. Václav, O. Zemánek

Ondřej Konečný, 02.05.2023 13:14