Krchleby - Celtic 3:8

Na další mistrovské utkání vyjížděl Celtic ve skromné sestavě s jedním náhradníkem do Krchleb, kde ho čekal poslední celek tabulky s 0 body a pouze 6 vstřelenými góly. Očekávání bylo jediné – v klidu si odvést 3 body.

Zápas však nezačal podle představ a Krchleby se dostaly do vedení už ve 3. minutě, kdy domácí útočník využil nedůslednost libivské obrany a překopl vyběhnutého Tondu Byvana. Z této rychlé facky se Celtic vzpamatoval a začal ohrožovat krchlebskou svatyni. Dočkal se až v pozdější fázi prvního poločasu, kdy dvěma rychlými brankami v 28. a 30. minutě otočil skóre Vašek Plhák. Při první brance nečekal na zapískání faulu, pohotově si vzal balón v šestnáctce a skóroval. Následně se dostal nejrychleji k vyraženému míči z přímého kopu a dorazil jej za záda gólmana. Na 3:1 už o pár minut později navýšil Martin Košátko z pokutového kopu. Do kabin ještě stihl Celtic přidat dvě branky, kdy svým třetím gólem završil hattrick Vašek Plhák a v posledních sekundách první půle uklízel míč do prázdné brány David Svoboda.

Začátek druhého poločasu měl podobný průběh jako ten první. Celtic nebyl v zadních řadách naplno koncentrovaný a dovolil domácím dvakrát skórovat a snížit tak stav na 3:5. Žádné drama se nicméně nekonalo a Celtic v poslední desetiminutovce ještě 3x upravil skóre. Kapitán Mira Konečný vsítil na 6:3 po sérii krátkých přihrávek s Martinem Košátkem. 7. gól trefil Standa Košátko střelou do levého horního rohu a na konečných 8:3 završil David Svoboda doklepnutím po centru Martina Košátka.

Sestava: Antonín Byvan, Pavel Čank, Aleš Kvasničák, Petr Čank, David Svoboda, František Niessner, Ondřej Konečný, Martin Košátko, Miroslav Konečný, Zdeněk Václav, Václav Plhák, Stanislav Košátko.

V poslední dubnovou sobotu 29. 4. zavítá na Celtic Park předposlední Lukavice. Výkop je v 16 hod.

Po utkání se bude konat tradiční pálení čarodějnic. K občerstvení budou mimo jiné nachystány makrely.

Stanislav Košátko ml., 24.04.2023 09:40