SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic - Olešnice B 4:1

Střetnutí mančaftů z předních příček a přímý souboj o druhé místo - to nabízelo utkání na Celtic parku v sobotu 15. dubna, kdy se místní borci potkali Bouzovem nebo-li Olešnicí B.

Již od prvních minut bylo vidět, kdo s jakou taktikou vyrukoval na protivníka. Hostí hráli defenzivní hru, kdy čekali na půlce a snažili se Celtic přehrávat v rychlých protiútocích, ale domácí byli pozorní a na tyto výpady dokázali reagovat a zneškodnit je. Díky zahuštěnému prostoru se Libivá sice mohla dostávat blíže k bráně po křídlech, ale na střelu nebo větší šanci se čekalo marně. Naopak skóre se měnilo v neprospěch Libivé. Při zmařeném útoku Olešnice libivský obránce chtěl vyvézt míč obkroužením brány v malém vápně, ale nedorozumění s brankářem Tondou Byvanem vedlo k fatálnímu omylu a Tonda míč napálil od Pavla Čanka do vlastní sítě. Tento gól snad v životě nikdo ještě neviděl, ale Libivá byla rázem v handikepu. Celtic to však nezlomilo, bojoval dál a konečně přišly i první střely na bránu. Smolný střelec měl možnost odčinit předchozí situaci, a toho využil v závaru u brány po rohovém kopu a uklidil míč do branky soupeře. Libivá nepolevovala v útoku. V 32. minutě přidal po podskočeném balónu brankářem z dorážky Peťa Čank druhou trefu Libivé. Následovala mrazivá situace, která vyústila v červenou kartou pro brankáře hostí. Václav Plhák si pokopl míč k šestnástce, před kterou ho vybíhájící brankář "sejmul" kolíky přímo na nohu. Po tomto "krvavém" zákroku Vašek naštěstí vstal, ale hostující gólman se musel jít zchladit do studených sprch a nahradil ho (obstojně) obránce. Sám okopávaný Vašek poté těsně před poločasem navýšil skóre na 3:1.

Proti deseti hostujícím hráčům pokračovala Libivá za třemi body, i když to na začátku soupeř zkoušel s 11 muži v poli, ale místní diváci byli pozorní. Martin Košátko přidal čtvrtou branku v 52. minutě jako jedinou za druhý poločas. Velké množství šancí končilo většinou mimo bránu. František Niessner spálil minimálně dvě příležitosti. Celticu to už nějak "nelepilo", i přes "pachuť"bylo toto vítězství zasloužené.

Sestava: Antonín Byvan, Pavel Čank, Petr Čank, Miroslav Řezníček, František Niessner, Ondřej Konečný, Martin Košátko, Miroslav Konečný, Coufal Jan, Václav Plhák, Žák Petr, Žák Marek, Jiří Horák.

Celtic se po výhře posunul před Olešnice B o dva body. V dalším zápase jede na "horskou" půdu Krchleb, kde jsou povinností další tři body do III. třídy skupiny B. Zápas začíná tuto neděli v 15:30.

Jiří Horák, 20.04.2023 09:37