FK Mohelnice B - Celtic 1:0

Velikonoční víkend přinesl jemné oteplení, konečně nefoukalo, vysvitlo sluníčko, takže pro fotbal ideální podmínky. Libivá potřebovala plně bodovat, protože vstup do jarní sezóny se zatím nevydařil dle představ. Po dvou zápasech a dvou prohrách v penaltovém rozstřelu si Celtic připsal pouhé dva body. Los byl ale nemilosrdný a poslal kluky do Třeštiny, kde změřili síly s „B“ týmem Mohelnice. Tento celek zatím nenašel přemožitele a dá se říct, že si všechny soupeře namazal na chleba. Kdo ale čekal jasné vítězství domácích, tak se mýlil. Celtic nepřijel hrát druhé housle, ale pořádně zabojovat a urvat nějaký bod. Jako již tradičně každý zápas se ani tento duel neobešel bez omluvenek. Milan Řehula dlouhodobě marodí se zády. Vašek Šnévajs a Jirka Krejčí léčí zraněné kotníky z přípravy. Honza Vymlátil si v minulém zápase natáhl stehenní sval a Peťa Čank byl omluven z rodinných důvodů. Pavel Junek řešil zrovna jiné příjemné povinnosti, protože se mu zrovna narodil třetí syn. A my mu tímto gratulujeme. Navzdory této vysoké absenci se i tak Celtic sešel v konkurenční sestavě a čelil soupeři se dvěma hráči na střídání.

Začátek zápasu nepřinesl žádné překvapení. Domácí drželi míč na svých kopačkách, přenášeli hru ze strany na stranu a hledali skulinu v soupeřově obraně. Libivá zvolila obrannou strategii 4:5:1, aby zahustila střed hřiště a tím zkomplikovala tvorbu hry Třeštiny. Tento styl hry se ukázal jako velice efektivní. Třeština nebyla schopná si vytvořit kloudnou šanci. Všechny pokusy o kolmé přihrávky či dlouhé balóny za obranu narážely na obranný val Libivé, který doplňoval dobře vybíhající Tonda Byvan v bráně. Hosté občas vystrčili růžky, když osamocený Franta Niessner v útoku podržel míč a počkal, než ho doplní záloha, zatímco si mohla obrana vydechnout. V první půli sice moc střel na domácího brankáře nebylo, ale i tak domácím fanouškům několikrát zatrnulo. Asi největší šanci měl Zdena Václav, ale jeho střela mu sjela po nártu a skončila mimo tři tyče. Domácí si vytvořili pár šancí ze standardních situací a rohových kopů. Z jednoho rohu musel Martin Košátko vyhlavičkovat balón z brankové čáry a pomohl tak Tondovy v bráně, aby nepadl první gól. Ten, první poločas nepadl, takže se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu. Třeština narážela na nedobytnou pevnost a byla cítit z jejich strany jistá nervozita. Nakonec se ale bohužel přiklonilo štěstí k domácím, když přišla 57. minuta. Z levé strany přilétl prudký centr, který trefil hlavu třeštinského útočníka. Opravdu se jednalo o trefení hlavy, protože ta přihrávka byla tak prudká, že se to jen těžko koriguje. V tomto případě se nastaví hlava a čeká se, kam míč zaletí. Tato hlavička skončila přímo v šibenici brány Celticu. Tonda se mohl jen dívat. Tady neměl vůbec šanci zasáhnout. Po gólu se Třeština stáhla a bránila těsný výsledek. Celtic obdržený gól nepoložil. Kluci vymačkali poslední zbytky sil a vrhli se do útoku. Domácí pravděpodobně zažili poprvé v sezóně, že museli bránit. Libivá si vybojovala několik rohových kopů. Z obou stran házela dlouhé auty do malého vápna domácích a přidělávala tak vrásky všem domácím příznivcům. Ze závěrečného tlaku ale bohužel žádný gól nepřišel. Rozhodčí ukončil zápas po jedné minutě nastavení za vedení domácího celku 1:0.

Další zápas bude hrát Celtic doma proti Bouzovu nebo-li Olešnici „B“. Doufejme, že kluci navážou na dobrý výkon a urvou první tři body v jarní fázi sezóny. Zápas se bude hrát v 16:00.

Sestava: Tonda Byvan, Pavel Čank, Aleš Kvasničák, Miroslav Řezníček, David Svoboda, František Niessner, Jan Coufal, Ondřej Konečný, Martin Košátko, Miroslav Konečný, Zdeněk Václav, Václav Plhák, Marek Žák.

Ondřej Konečný, 11.04.2023 08:29