SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Celtic - SK Loštice C 4:5 (4:4)

Otevření jarní části sezóny na domácím stadionu provázelo typicky aprílové počasí se střídaním sluníčka, oblačné oblohy a deště. I přes tyto nepříjemné vrtochy přírody si našla spousta fanoušků čas na fotbal v libivských ochozech, který byl napínavý již od prvních minut.

Do úvodu utkání vlétly obě mužstva se snahou vstřelit první branku. Po promarněných šancích na libivské straně se po chybě v obraně trefili prvně hosté z Loštic ze šestnáctky k levé tyči. Poté začaly, pro nezávislého fanouška, gólové hody. Celtic vyrovnal hned za čtyři minuty střelou ze standardky od nohy Martina Košátka. Opět stačily Celticu pouze čtyři minuty na první obrat v utkání, když se v malém vápně prosadil Franta Niessner. Po hvizdu uběhlo jen pár minut a síť se opět zavlnila, ale na opačné straně hřiště. Bylo srovnáno na 2:2. Libivá se po další rozehrávce hnala okamžitě dopředu a využila otevřené obrany, kdy z pravé strany obstřelil gólmana hostí Peťa Čank. Ukolíbaní domácí avšak vyrobili v obraně obrovskou hrubku na půli hřiště, kterou hosté v 34. minutě bez váhání proměnili. Půle zápasu pro šesti brankách dospěla do svého konce.

Druhý poločas nenabídl tolik zajímavého jako ten první, snad jen to, že Libivá od 61. minuty prohrávala, a i když se tlačila na bránu soupeře, vyložených šancí bylo pomálu. Teprve ke konci utkání to začalo před loštickou kasou vřít a byl to opět Martin, který nejprve nastřelil břevno, aby poté, na místo o pár centrimetrů níž, skóroval a uhájil alespoň neporazitelnost Celtic parku v podobě remízi, s níž rozhodčí ukončil utkání.

Šlo se tedy do pokutových kopů. Libivá začínala a 2x přestřelila bránu, jednou trefila gólmana a pouze jednou rozvlnila síť, proto druhý zápas jara prohrála na penalty.

Sestava: Byvan Antonín - Žák Petr, Čank Pavel, Kvasničák Aleš, Řezníček Miroslav - Vymlátil Jan, Košátko Martin, Čank Petr, Plhák Václav - Svoboda David, Niessner František; náhr.: Žák Marek, Košátko Stanislav

Jiří Horák, 05.04.2023 21:08