TJ Podolí - Celtic 2:1 (1:1)

Dlouhá zimní přestávka je za námi a pro všechny příznivce kvalitního fotbalu začíná nejlepší období v roce, protože startuje jarní část III. třídy šumperského okresu. První kolo poslalo Celtic do nedalekého Podolí. Krtci byly zahrabáni, tráva povolená, takže kromě malých výškových nerovností na hřišti nic nebránilo kvalitnímu duelu.

Začátek utkání nesl nádech nervozity. Bylo vidět, že někdo má balón poprvé od posledního podzimního utkání. Prvních deset minut patřil Libivé, pak se hra otočila a dalších 20 minut patřilo domácím. Celtic pod tlakem vyrobil pár chyb v obraně a bylo veliké štěstí, že neinkasoval. I díky většímu množství faulů se tlak domácích stupňoval a bohužel to vygradovalo až ke gólu ze standardní situace ve 27. minutě. Naštěstí na tento gól Celtic rychle zareagoval. Ve 35. minutě vypadl domácímu brankáři centrovaný míč z rukou a David Svoboda byl ve správný čas na správném místě.

Druhý poločas můžeme říct, že Libivá byla lepší a zatlačila soupeře na jejich polovinu. Podolí kontrovalo rychlými protiútoky, ale žádná ze šancí ke gólu nevedla. Nováček v sestavě Venca Plhák trefil po pěkném úniku z pravé strany tyčku a Honza Vymlátil hlavičkoval z rohu jen tesně mimo bránu. Duel vyústil v penaltový roztřel a statistika hovořila jasně ve prospěch Podolí. Poslední dva duely brali tygři dva body z domacího prostředí právě z penaltového roztřelu. Ani tento zápas nedopadl jinak. Pavel Čank neproměnil svůj pokus a domácí se nemýlili ani jednou.

Celtic neprolomil smůlu v Podolí třetí zápas za sebou a odváží si pouze bod. I tak ale stále hájí druhé místo v tabulce. Další zápas přijede na Celtic park tým z Loštic. Začátek střetu vypukne v sobotu 15:30.

Ondřej Konečný, 29.03.2023 09:16