Sokol Lesnice B - Celtic 2:2

Díky lichému počtu účastníků v soutěži měl Celtic v 40. kalendářním týdnu volno. Mohl tak nasbírat síly před utkáním s Lesnicí. Tento tým hrál ještě loni okresní přebor, takže se jedná o nového soupeře. Jelikož se Celtic s tímto celkem dlouhou dobu nepotkal, tak kluci nevěděli, co přesně můžou od soupeře čekat. Zápas se odehrál na domácí půdě Lesnice, kde je velké letiště s kvalitním travnatým porostem. Půdu ještě před zápasem ráno zkropil podzimní deštík, takže podmínky pro fotbal byly ideální. Libivá má na každý zápas slušnou marodku a nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Na listinu zraněných hráčů se nově zapsal Mira Konečný, který byl na operaci s kolenem a Mira Řezníček, který léčí bolavé achilovky. Do zápasu nezasáhli dlouhodobě zranění Vašek Šnévajs a Aleš Kvasničák. Omluvenku si dále vybrali Tonda Byvan, Marek Žák, Jirka Krejčí, Honza Hojgr, Zdena Mach, Pavel Čank a Pavel Junek z důvodu nemoci či rodinných problémů. Jelikož nebyl k dispozici žádný brankář, tak naštěstí přijel kluky podpořit Ondra Zemánek, který sice chytat nechtěl, ale nakonec mu nic jiného nezbylo.

Jak již bylo zmíněno, tak se soupeři dlouho nepotkali, a proto byl začátek zápasu opatrný z obou stran. Každý z celků hrál zezadu a snažil se držet míč na svých kopačkách. Lépe úvod zápasu vyšel libivským klukům. Ti prvních 15 minut téměř nepůjčili balón domácím, ale bylo to bez zakončení na bránu. Lesnice se po počáteční fázi lehce osmělila a začala vyvíjet tlak na soupeře. Tento tlak vedl k pár standardním situacím a rohovým kopům. V 19. minutě domácí jeden z rohových kopů využili. Po odraženém centru se k míči dostal lesnický hráč a pohodlně zakončil z blízké vzdálenosti. Celtic po obdrženém gólu chtěl rychle vyrovnat.  Příležitosti k tomu byly pouze ze standardních situací. Všechny tyto pokusy skončily mimo bránu, a tak přišli na řadu zase domácí. Psala se 38. minuta, když padl druhý gól za Ondrovi záda. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Každý zkušený fotbalový nadšenec ví, že vedení 2:0 je velice ošemetné. Vedoucí celek je uchlácholen vedením a prohrávající nejsou zase tak daleko ke kontaktnímu gólu. Jiskra naděje přišla pro Libivou celkem brzo. Už v 55. minutě využil Martin Košátko standardní situaci a snížil na 2:1. Po tomto gólu Celtic ožil a šel za vyrovnáním. Během této cesty stálo za Libivou i trošku štěstí. Lesnice trefila z jasné příležitosti levou tyč a nadále hrozila z brejků. Naštěstí žádný z rychlých přechodů do útoku nebyl využitý, a tak mohli další gól slavit kluci z Libivé. Dali si s tím na čas, ale jak se říká, tak je to lepší později než vůbec. V 87. minutě si stopl vysunutý stoper Milan Řehula míč deset metrů od soupeřovi brány a z otočky vystřelil. Tuto střelu dokázal brankář vyrazit, ale na dorážku od Honzy Vymlátila byl už krátký. Skóre se pak už neměnilo, takže si kluci vyzkoušeli poprvé v sezóně penaltový rozstřel. Ondra Zemánek jednu penaltu bravurně zlikvidoval a dva pokusy vytlačil očima na bránu.

Dva body za výhru tedy slavil Celtic a upevnil si tím druhé místo v tabulce. K tomu si ještě prodloužil sérii neporazitelnosti a uzavřel podzimní část sezóny. Příští týden začínají předehrávky na jaro a na Libivou vyšel první jarní zápas volný los. Opět si tedy kluci odpočinou před zápasem znovu s Lesnicí. Jediný rozdíl bude v tom, že se zápas odehraje na domácím Celtic parku.

Ondřej Konečný, 18.10.2022 11:08