Celtic Libivá - Tatran Moravičany

První říjnový den nemohl začít pro diváky libivského fotbalu lépe. Mohli totiž sledovat další zápas Celticu na domácí půdě. Tentokrát přijeli zkusit vyloupit nedobytnou tvrz Celtic parku Čerti z Moravičan. Domácí měli před zápasem plné ruce práce sehnat brankáře. Tonda Byvan se v sobotu věnoval jiným aktivitám a Pavel Junek tvrdě makal v práci. Naštěstí se Tomáš Ťápal nenechal dlouze přemlouvat a po telefonním rozhovoru dorazil během patnácti minut. Do pole Libivé chyběli Honza Coufal, Honza Vymlátil, Aleš Kvasničák, Zdena Mach a Vašek Šnévajs. I přes tuto slušnou porci výletujících a zraněných hráčů měl Celtic k dispozici 3 kluky na střídání. To stejné si nemohl říct soupeř. Moravičany dorazily ve značně oslabené sestavě v jedenácti lidech a dva hráči z tohoto torza byli zranění.

Libivá měla za sebou tři vítězná utkání v řadě a tuto šňůrku chtěli kluci prodloužit. Po pár minutách utkání mohli všichni vidět, jakým směrem se bude tempo hry ubírat. Hosté postavili před svou bránu autobus a dlouhými nákopy zkoušeli překvapit obranu Celticu. Ačkoliv byly tyto nákopy nepříjemné, tak se z nich první poločas nevyklubala žádná šance. Domácí obrana všechny ataky ubránila a posílala míče rychle do zálohy k založení útočné příležitosti. Tato fáze hry Libivé bohužel ze začátku vůbec nešla. Bylo k vidění spoustu nepřesných přihrávek, které končily v náručí brankáře nebo za čárou mimo hru. Hra hostů byla velice dobře organizovaná ze zadních řad a všechny pokusy domácích rozbíjela celkem snadno. Když už se vyklubala šance, tak ji zlikvidoval dobře chytající brankář. První jiskra naděje přišla v 29. minutě, když se prosadil po kombinaci po zemi Mira Konečný. Stav se do poločasu neměnil a nezměnil se ani obrázek hry.

Kvůli spoustě nepřesností a špatnému stylu hry se domácí trenér rozhodl pro změnu a zasáhl do sestavy. Střední obránce Ondra Konečný se vysunul do útoku a obranná řada se stáhla na tři hráče. Tento tah přinesl ovoce hned čtyři minuty po začátku druhé půle. Ondra rozvlnil síť, když tečoval střelu od svého spoluhráče. Radost z dvoubrankového vedení zkazil o dvě minuty dlouhý nákop hostů. Tento dlouhý míč skončil až u pokutového území Tomáše Ťápala. Milan Řehula posunul balón hlavou Tomášovi, ale tomu míč propadl mezi nohama a moravičanský útočník mohl pelášit sám na prázdnou bránu. Naštěstí to kluky nezaskočilo a hned o šest minut později Libivá navýšila vedení na 3:1 z kopačky Jirky Krejčího. Prakticky totožnou akci z levé strany zakončoval do sítě Martin Košátko v 64. minutě. Stejný hráč se trefil po druhé v zápase z penalty a uzavřel skóre na konečných 5:1. Celtic měl spoustu dalších šancí. Martin pohrdl „hattrickem“ a tváří v tvář gólmanovi svou šanci nevyužil. Hostujícího brankáře nechal vyniknout i Marek Petruška a David Svoboda. Jejich šance ale bohužel k navýšení vedení nevedly.

Sérii relativně lehčích zápasů končí a na řadu přichází dvojzápas s Lesnicí vždy s vloženým volným kolem. Libivá si tedy příští týden odpočine a pak jede do zmiňované Lesnice. Následně přichází další volný víkend a následně poslední zápas podzimu opět s Lesnicí.

Ondřej Konečný, 03.10.2022 14:48