Sokol Lukavice - Celtic Libivá

Celtic se po domácí výhře nad týmem z Krchleb vydal na další zápas přes pole na půdu Lukavice. Domácím před utkáním patřila v tabulce sedmá příčka se třemi body. A když si vzpomeneme na pořádný debakl z minulé sezóny, kdy Libivá nadělila Lukavici 10 gólů, tak byl Celtic jasný favorit.

Libivá se zatím v každém zápase lehce trápila v úvodu a na vstřelený gól bylo zapotřebí několik šancí. V tomto utkání bylo ale vše jinak. Kluci dokázali využít hned první šanci a Zdena Mach otevřel skóre už ve třetí minutě. Po tomto góle pak přišlo pár promarněných šancí a diváci si museli počkat na další gól celých 23 minut. Čekání se ale vyplatilo, protože co potom přišlo, byla krásná fotbalová podívaná. Mira Řezníček sice svým prvním střeleckým pokusem minul bránu asi o dvacet metrů, ale v 26. minutě napřáhl svou levačku ze třiceti metrů. Tvrdou střelou poslal míč pod břevno a nedal domácímu brankáři šanci, protože míč ve vzduchu ještě lehce zaplachtil. O pět minut později se výstavně trefil i druhý levák na hřišti. Martin Košátko vystřelil snad ještě krásněji než Mira. Po Faulu na Frantu Niessnera si postavil balón ideálně na vyvýšený drn a ze třiceti pěti metrů trefil horní levý růžek branky. Skóre prvního poločasu uzavřel kapitán Mira Konečný z penalty, když si počkal, až se domácí brankář pohne a poslal míč zkušeně na druhou stranu brány. Kluci šli do kabin za stavu 4:0 s velkým úsměvem, protože domácí nekladli žádný odpor a na Tondu Byvana v bráně nevyslali ani jednu střelu. Utkání bylo zcela pod kontrolou Celticu s velkým příslibem gólové nadílky do následujících minut.

Druhý poločas byl podobný jako ten první. Tondovi v bráně byla lehce zima a ani obránci nevypadali, že by byli vyloženě nadření. Stačilo posunout míč do zálohy a odtud jednoduše tvořit gólové příležitosti proti ne moc koordinované obraně domácích. Další gól přišel čtyři minuty po začátku druhé půle z nohy Petra Čanka. Hned o minutu později se trefila další posila na letošní sezónu Marek Petruška. Pak přišla chvíle slávy pro Standu Košátka. Ten se trefil dvakrát za sebou v 61. a 75. minutě. Standa usiloval o „hatrick“, ale ten se mu bohužel nepovedl. Jako poslední střelec do zápisu se uvedl jeho bratr Martin, který svým druhým gólem uzavřel skóre na 9:0. Domácí i přes vysokou prohru to vzali sportovně a jak sami podotkli, tak byli rádi, že nedostali desítku jako minule. Jejich úkol byl splněn. Dá se říct tedy, že oba týmy byly vítězové a spokojenost vládla na obou stranách.

Deváté kolo soutěže sehraje Celtic na domácí půdě v sobotu 1. 10. 2022 v 15:00 proti týmu z Moravičan. Minulou sezónu prohrála Libivá s Čerty 2:1. Doufejme, že kluci natáhnou vítěznou šňůru o další zápas a soupeře přemůžou, aby si tak napravili reputaci z letošního jara.

Ondřej Konečný, 26.09.2022 13:25