Přihlásit se! | Svátek slaví Xenie
jaro 2023
Bude upřesněno

FC Olešnice B - Celtic

Čtvrtý zápas podzimu odehrál Celtic proti týmu Olešnice „B“. Jedná se o tým Bouzova, který spojil síly s nedalekou Olešnicí a vytvořil tak „B“ družstvo. Bouzov byl pravidelným účastníkem 3. třídy v olomouckém okresu. Od letošního podzimu se nechal ale dobrovolně přeřadit do okresu šumperského z důvodu dojezdové vzdálenosti soupeřů. V šumperské soutěži se dají objet všechny zápasy na kole. Ve vedlejším okrese však musel Bouzov dojíždět až daleko za Olomouc, takže jejich přeřazení je v tomto směru dobré rozhodnutí. Zápas se odehrál v neděli 11.9. již ve 14. hodin s kulisou pohádkového hradu Bouzov. Libivá se musela obejít bez zraněného Pavla Junka, Václava Šnévajse, Honzu Coufala, Aleše Kvasničáka a Marka Žáka. Z rodinných důvodu byl omluven David Svoboda a Marek Petruška. Zatímco se Celtic potýká s velkou marodkou, tak Bouzov řešil, kam posadí hráče na střídání, protože jich měl k dispozici hned 7. Díky spojení s Olešnicí má totiž k dispozici hráče z dorosteneckých soutěží.

Začátek zápasu bylo pomalé oťukávání z obou stran. Soupeři se neznali a nevěděli, co můžou jeden od druhého čekat. Domácí se postupem hry osmělili a vysunuli napadání výš k libivské obraně. Obrana Celticu tomuto náporu odolávala, ale hra dopředu byla bez jiskry a nápadu, takže se veškeré snahy rozbíjely o bouzovskou obranu. Tyto nezdary vedly k rychlým protiútokům. Domácí záložníci měli spoustu prostoru a získávali víc času na rozehrávky. A nutno říct, že tento styl byl velice produktivní. Tonda Byvan se v brance činil a snažil se hájit čisté konto. Ve 33. minutě bohužel kapituloval, když si bouzovský útočník pohrál s libivskou obranou a pelášil sám na bránu. Tonda zatáhl za ruční brzdu a hráče fauloval v pokutovém území. Penaltu domácí proměnili a dostali se tím do vedení 1:0. Po tomto gólu přišla slabá chvilka Celticu. Během deseti minut musel Tonda čelit dalším třem nájezdům soupeře. Bravurními zákroky všechny šance zlikvidoval a podržel svůj tým. První krásný okamžik Libivé přišel až ve 44. minutě. Krásnou kombinační hrou po zemi na jeden dotek se ocitl Franta Niessner sám před bránou a svou první šanci proměnil. Bouzov dostal gól do kabin a tento moment ovlivnil pravděpodobně i celý druhý poločas.

Rozhození domácí po gólu před koncem první půle už nenavázali na jednoduchou účinnou hru z úvodní části. Balón na svých kopačkách držel Celtic a šance musel likvidovat bouzovský brankář. Po pár spálených příležitostech přišla odměna v podobě gólu na 2:1 z kopačky Martina Košátka. Za tento gól nese i velkou zásluhu Zdena Mach, který zatáhl míč z pravé strany až do pokutového území, kde položil domácí obránce na lopatky a přihrál před odkrytou bránu Martinovi a ten měl již lehkou úlohu. Bouzov po tomto gólu už nic nevymyslel. Závěrečný tlak před libivskou brankou a nekonal a kluci zkušeně pohlídali jednobrankové vedení na půlce soupeře.

Celtic měl v tomto zápase štěstí, protože mohl klidně prohrávat po 45 minutách 4:1. Druhý poločas dokázali ale kluci zabrat. Bouzovským divákům ukázali, že jsou zkušený tým, nehádali se a dokráčeli k vítezství. Další zápas hraje Celtic doma proti týmu FK Krchleby. Zápas se odehraje v sobotu 15:30 hod. V udírně bude čekat spoustu dobrot a k uhašení žízně bude na čepu tradiční „jedenáctka“ z Litovle. Přijďte povzbudit svůj oblíbený tým k další výhře.

Ondřej Konečný, 12.09.2022 11:54