Přihlásit se! | Svátek slaví Xenie
jaro 2023
Bude upřesněno

SK Loštice C - Celtic 1:4

Celtic Libivá v rámci druhého kola III. třídy vyrazil ke svému prvnímu venkovnímu utkání do nedalekých Loštic. Hosté chtěli navázat na úspěšný vstup do nové sezóny, kdežto pro domácí, vzhledem k lichému počtu účastníků, šlo o premiéru. Jak tomu v Lošticích již bývá zvykem, čekal na aktéry sobotního utkání perfektně střižený pažit, který přímo vybízí k líbivé kombinační hře. Na druhou stranu byl však výkop plánován již od 14.00 a někteří z hráčů tak mohli pociťovat následky víkendového obědu.

Libivá měla i přes absenci dlouhodobě zraněného Vaška Šnévajse, vykartovaného Honzu Vymlátila a se zraněním v dolní části těla laborujícího Aleše Kvasničáka hned pět borců na prostřídání. Zápas začal daleko lépe pro chlapce v zelenobílých dresech, kteří se dostali do několika vyložených situací., bohužel se však z kraje prvního dějství Franta Niessner ani Martin Košátko prosadit nedokázali.

První rozvlnění sítě však na sebe nenechalo dlouho čekat a v 19. minutě se po průnikové přihrávce od Frantu Niessnera prosadil se štěstím Zdena Mach a otevřel tak gólový účet tohoto utkání. Na Celtic měl ale tento gól neblahý vliv, jelikož ve svém tlaku polevili a přenechali na chvíli hru domácím. Ti toho naštěstí nevyužili, a tak do konce poločasu přidal další gól Celtic, když se po faulu v pokutovém území prosadil z penalty Martin Košátko. Do kabin se tak odcházelo stavu 2:0 z pohledu Libivé.

Do druhého poločasu vstupovali hosté se strašákem tzv. „Csaplárovy pasti“. Jakékoliv obavy však hned ve 48. minutě zahnal Zdena Mach, který dokázal využít postavení hostujícího brankáře daleko od jeho svatyně a lobem z 30 metrů jej překonal. Libivá pak během pár minut zahodila několik slibných šancí, a tak se Ondřej Konečný rozhodl zápas zdramatizovat. V 55. minutě totiž poslal pěknou přihrávku na domácího útočníka a ten si s nabídnutou šancí poradil.

Následoval úsek, ve kterém se loštičtí snažili vývoj utkání ještě zvrátit. V 73. minutě však svoje úsilí trochu přehnal Roman Morávek, který po druhé žluté kartě odešel pod sprchy. To domácí zlomilo natolik, že Libivá znovu mohla pálit jednu šanci za druhou. I tak se alespoň jednou zelenobílí prosadili, když svůj premiérový gól vstřelila letní posila Marek Petruška.

Zápas tak skončil dalším vítězstvím Celticu, který je po 2 kolech stále stoprocentní při skóre 9:1.

Ve 3. kole čeká na Libivou těžká zkouška v podobě FK Mohelnice „B“, která má ty nejvyšší cíle. V zápase se pravděpodobně také bude muset Celtic obejít bez Martina Košátka, jež tento zápas dohrával se zraněním.

Zápas začíná netradičně již ve 14.00, přijďte podpořit Libivou při honbě za dalšími body.

Zdeněk Mach, 29.08.2022 21:11