Přihlásit se! | Svátek slaví Xenie
jaro 2023
Bude upřesněno

SK Loštice C - Celtic Libivá 1:5

Poslední zápas v soutěžním ročníku 21/22 zavedl Celtic na půdu Loštic, kde borci svedli souboj proti místnímu týmu “C“. Ostatní celky ještě budou hrát jedno kolo, ale kvůli lichému počtu týmů na Libivou vyšlo poslední zápas volno. Celtic měl už před tímto zápasem zajištěné třetí místo v tabulce. Čtvrtý Palonín ztrácel 6 bodů a na druhý Postřelmov už bylo daleko. Posledních pár zápasů měli kluci problémy s docházkou a nebylo tomu jinak ani v tomto duelu. Aleš Kvasničák léčí naražená žebra a stejný problém postihl i Honzu Vymlátila. Pavel Junek nechtěl trápit svá bolavá kolena a Honza Hojgr měl pracovní povinnosti. Na zápas nedorazil ani Petr Žák, takže borci nastoupili v jedenácti lidech a záda jim na střídačce kryl pouze trenér Mira Konečný, který si vzal kopačky, kdyby se náhodou někdo zranil. Pro obě zúčastněné strany bylo dobře, že zápas začal až v 17:00, protože slunce svítilo na plný výkon a na loštickém letišti se nebylo kam schovat. Tonda Byvan v bráně se dokonce mazal opalovacím krémem. Jako by tušil, že nebude mít moc práce a bude moct nachytat trošku bronzu před letní dovolenou.

Hned od první minuty bylo vidět, že Tondovo tušení bylo správné. Průměrný věk loštických hráčů byl hodně vysoký a na jejich stylu to bylo znát. Celtic držel míč na svých kopačkách prakticky neustále. Domácí jen bránili a do útoku neměli potřebnou kvalitu. Pro obranu Libivé to bylo trošku tréninkové tempo. Kluci vzadu přenášeli hru zleva doprava a opačně a trpělivě vyčkávali na slibné příležitosti. Diváci mohli těchto slibných příležitostí vidět opravdu hodně. Bohužel ale většina z nich končila nevyužita, takže domácí brankář si mohl nacvičovat odkopy od brány. Rozvlnit síť se podařilo až v 18. minutě Martinu Košátkovi, který dostal míč od Frantu Niessnera před prázdnou bránu. O chvíli později měli domácí asi jedinou šanci v zápase. Trošku laxní přístup v obraně zapříčinil úprk domácího hráče na bránu. Tonda ale svůj tým podržel a pak mohl dál pokračovat v kochání se na útočné pokusy svých spoluhráčů. K navýšení skóre došlo až ve 40. minutě, kdy se trefil sváteční střelec Mira Konečný. Krásnou střelou z levé strany nedal domácímu brankáři šanci. Těsně před koncem první půle se zranil Vašek Šnévajs, když špatně došlápl. Celtic tak měl 15 minut v průběhu přestávky čas na to, aby vyřešil, jak dál pokračovat. Mira Konečný starší jako trenér ani na chvíli nezaváhal a okamžitě šel oblékat dres s číslem 16. Libivá tak nemusela hrát v deseti a mohla dál pokračovat v obléhání soupeřovi brány.

V 58. minutě se trefil další sváteční střelec z obrany. Mira Řezníček vypálil svou levačkou z větší vzdálenosti a jeho střela krásně zapadla k pravé tyči. Kdo si myslel, že nejstarší hráč na hřišti, který fotbal už nehraje, bude jen do počtu, byl na omylu. Mira Konečný starší o sobě dával vědět hned od první minuty na hřišti svým pohybem a důrazem. V první jeho šanci bránu ještě přestřelil, ale v 61. minutě svou příležitost využil. Navýšil tak stav utkání na 4:0 pro Libivou. Pak přišel zbytečný faul v pokutovém území od libivského obránce a domácí dostali šanci ve formě penalty. Tonda si na míč chytl, ale hezky provedený kop skončil v bráně. To bylo ze strany Loštic vše. Pak se už domácí nedostali téměř vůbec na útočnou polovinu. Celtic měl hru pod kontrolou a neustále atakoval domácí bránu. Po pár velice slibných šancí se chytla až střela Martina Košátka, kdy chytrým lobem v 86. minutě přehodil vyběhnutého gólmana. Rozhodčí po tomto gólu nechtěl trápit domácí celek a ihned ukončil zápas.

Poslední utkání se Libivé podařilo na jedničku. Prosadili se sváteční střelci a Libivská legenda se zapsala do kronik, kdy si jako nejstarší hráč Libivé připsal gól. Všem hráčům byl vidět smích na tváři, protože věděli, že to bude mít na závěrečné drahé. Konec sezóny kluci oslaví v sobotu 18. 6. na Celtic parku.

Ondřej Konečný, 13.06.2022 10:31