Přihlásit se! | Svátek slaví Xenie
jaro 2023
Bude upřesněno

FK Krchleby - Celtic Libivá 0:6

Po dvou domácích výhrách nad Palonínem a Postřelmovem se Celtic vydal v neděli 15. května do nedalekých kopců na hřiště Krchleb. V minulém střetnutí dostali borci z Krchleb výprask 9:1, ale to hrála Libivá doma. První zápas odehrál Celtic venku a na tomto malém drňáku se libivští pravidelně trápí. Utkání skončilo remízou 2:2 a Krchleby urvaly další bod v penaltovém rozstřelu. Třetí duel zavedl Libivou opět na toto ne moc oblíbené hřiště a jako by se hráčům Libivé moc nechtělo. Objevilo se spoustu omluvenek. Pavla Junka trápí dlouhodobě kolena, Honzu Vymlátila zase záda. Zadní partie trápí i Mirka Řezníčka, který taky chyběl. Milan Řehula byl omluven z rodinných důvodů a nedorazil ani Tonda Byvan, takže do brány si stoupl Ondra Zemánek. Ondra Konečný se posunul na post středního obránce a v útoku byl osamocený Zdena Mach, protože bylo k dispozici pouze 10 hráčů. Jirka Krejčí neměl v plánu nastoupit kvůli bolavému kolenu, ale nechal se přemluvit a přijel v půlce prvního poločasu, podpořit svůj tým. Naštěstí na tom byli domácí úplně stejně a začali utkání ve stejném počtu. Jedenáctý hráč jim přijel o něco později než hostům, takže nastoupil až do druhého poločasu. Krchleby ale k zápasu přistoupily velice vlažně ještě před začátkem. Výkop začínal v 15:30 a ještě 14:45 čekal u zamčených kabin pouze tým Libivé s rozhodčím Kubou. Chvíli to vypadalo, že se domácí zalekli a že ani nenastoupí. O pár minut později se začali scházet jak „švábi na pivo“ a 10 hráčů dorazilo. Půl hodiny před hvizdem se objevil dokonce i „klíčový hráč“, takže se otevřely kabiny a obě mužstva se mohla převléct a rozcvičit.

Vlažný přístup domácích před zápasem se přenesl i do hry. Ondra Zemánek v bráně si mohl během zápasu otevřít stánek s občerstvením, protože za první poločas nemusel ani jednou zasahovat, a tak byla jeho největší činnost chytání bronzu z ostrého slunce. Celtic měl hru ve své režii a držení míče bylo převážně na jeho kopačkách. Šancí bylo spoustu, takže se diváci určitě bavili. Poprvé zajásali příznivci Libivé. Skóre otevřel Zdena Mach v páté minutě. O patnáct minut později se trefil sváteční střelec Vašek Šnévajs a po něm znovu Zdena, který stihl zkompletovat hattrick. Po jeho gólech z 28. a 33. minuty se skóre do poločasu nezměnilo. Za zmínku ještě stojí pokusy Martina Košátka. Odhodlán nasbírat 200 branek, se snažil střílet ze všech pozic. Moc se mu ale nedařilo a všechny jeho pokusy končily vysoko na bránou.

Do druhé půle nastoupily Krchleby v plném počtu a očekával se tak vyrovnanější zápas. To se ale nestalo a hra měla stejný vývoj. Je pravda, že hostující brankář už musel sklopit lehátko a přestat se opalovat, protože domácí vyslali ve druhém poločase na jeho bránu dvě střely. Oba pokusy byly z větší vzdálenosti a neměly potřebný směr ani razanci. Celtic navýšil vedení na 5:0 v 76. minutě, kdy domácí obránce fauloval v pokutovém území Zdenu Macha a vysloužil si tak červenou kartu. Penaltu proměnil Martin Košátko a znovu oslabené Krchleby se již dál nezmohly téměř na nic. Martin přidal o 4 minuty svůj druhý gól a uzavřel tak stav utkání na 6:0.

Celtic si dalším zápasem vylepšil skóre a upevnil třetí místo v tabulce. Momentálně mají kluci 41 bodů a skóre v kladné bilanci 71:36. čtvrtý Palonín porazil nečekaně Postřelmov, ale i tak má Libivá stále devět bodů náskok. Do konce sezóny zbývají 4 zápasy, takže by mělo být třetí místo v klidu zajištěno. V sobotu 21. 5. dorazí na nedobytnou tvrz Celtic parku tradiční rival z Moravičan. Utkání začne v 16:30 a k dispozici budou jako vždy žebra, kolena, klobásy a cigára z místní udírny. Na čepu na vás bude čekat vychlazená jedenáctka z Litovle. Přijďte podpořit kluky a pomoct jim tak k zisku dalších bodů.

Ondřej Konečný, 16.05.2022 12:00