Přihlásit se! | Svátek slaví Xenie
jaro 2023
Bude upřesněno

Celtic Libivá - Postřelmov B 3:2

Dalším soupeřem na nedobytném Celtic parku v Libivé byl „B“ tým z Postřelmova. Záměrně zmiňuji nedobytný Celtic park, protože kluci doma tuto sezónu ještě neprohráli. Dokonce dokázali obrat o body i první Zábřeh, který do té doby ještě neprohrál. Dokonce nevstřelil ani gól a odjížděl poražený 2:0. Postřelmov hájí druhou příčku v tabulce, a tudíž byl papírově silnější. Proti Libivé hovořil i poslední vzájemný zápas, kdy Celtic prohrál na půdě soupeře 3:2. Domácí však nenechali nic náhodě a na soupeře nastoupili v plné síle. Omluven byl pouze dlouhodobě zraněný Jirka Krejčí a dovolenkující David Svoboda. Do brány se postavil Tonda Byvan, takže Pavel Junek mohl přispět svým fotbalovým umem v útočné síle domácích. Jelikož se mělo konat po zápase tradiční pálení čarodějnic, tak se v hledišti objevilo spoustu dětí s maminkami. Na své si přišli i pánové. U výčepu se točila vychlazená jedenáctka z Litovle a udírna byla plná dobrot. Nově se do nabídky zařadily vepřová kolena a vynikající ocásky. K žebrům a cigáru tyto dvě novinky krásně zapadly. Počasí bylo přívětivé a hřiště z předešlého dne jemně pokropené, takže vše směřovalo k atraktivnímu utkání.

Postřelmov nastoupil pouze s deseti hráči v poli a čekali ze zatažené obrany na brejky. Jedenáctý hráč jim přijel až v patnácté minutě, takže si Celtic zahrál chvíli přesilovku. Na hře bylo znát, že měli hosté hráče méně. Domácí napadali hru hodně vysoko až u soupeřovi brány. Pod tlakem donutili Postřelmov balón pouze odkopnout a tyto nákopy v klidu obrana Celticu posbírala. Odměna za útočné napadání přišla ve formě gólu z kopačky Ondry Konečného, který trefil svůj první gól v sezóně. V 11. minutě mu nacentroval z levé strany Martin Košátko a Ondra z voleje rozvlnil síť hostů. O pár minut později dorazil Postřelmovu hráč do pole a hra se vyrovnala. Libivá ale neubrala z plynu a dále soupeře napadala. Bohužel jeden dlouhý nákop propadl za domácí obranu a ve 25. minutě Postřelmov vyrovnal na 1:1. Za stejného stavu se šlo do kabin. Před koncem poločasu se ještě zranil Honza Mach, který po dlouhé absenci znovu nastartoval fotbalovou kariéru. Bohužel mu ale při jednom souboji křuplo v rameni a do zápasu už nezasáhl.

Po změně stran byla trošku vidět únava hostů, protože neměli k dispozici ani jednoho hráče na vystřídání. Celtic nepolevil a tvořil si jednu šanci za druhou. Občas ale chybělo trošku štěstí u finální nahrávky, která končila buď u brankáře nebo na kopačkách stoperů. Honza Vymlátil se octil dvakrát úplně sám s míčem na hlavě před gólmanem, ale oba jeho pokusy gólem neskončily. Honza byl po zápase smutný a vzpomínal na loňské sezóny, kde platil za výborného hlavičkáře, který se nikdy nemýlil. Domácí měli spoustu rohových kopů, ale kvalitní brankář Postřelmova výborně vybíhal a většinu centrů boxoval daleko pryč od jeho svatyně. V 69. minutě si zopakovali kombinaci aktéři prvního gólu, ale ocitli se v opačných pozicích. Ondra Konečný přehodil obranu hostů na nabíhajícího Martina Košátka. Martin nezaváhal a poslal Celtic do vedení. Byl to jeho 192. gól v dresu Libivé, takže mu chybí už jen osm gólů do magické dvoustovky. O 4 minuty později předvedli krásnou kombinaci Zdena Mach s Pavlem Junkem. Hosté už trošku otevřeli hru, aby měli šanci srovnat, takže vznikali v jejich obraně mezery. Zdena zatáhl míč po pravé straně, kde obešel jednoho obránce a nahrál míč na Pavla. Ten už měl jednoduchou úlohu a doklepl míč do prázdné brány. Už to vypadalo, že se zápas odehraje bez většího dramatu. Postřelmov se ale nesmířil s prohrou a v 80. minutě snížil stav utkání. Branka to byla jako přes kopírák s tou první. Dlouhý nákop propadl za domácí obranu, kde čekal postřelmovský útočník. Tonda Byvan neměl proti střele šanci, a tak inkasoval svoji druhou branku v zápase. Celtic ale po tomto gólu už žádnou chybu v obraně neudělal a dotáhl utkání do vítězného konce.

Domácí neporazitelnost Libivé stále pokračuje. Celtic doma prostě umí a obírá silné soupeře z prvních příček tabulky o body. Touto další výhrou si uhájil třetí místo v tabulce, kde má náskok před Palonínem již 9 bodů. Další kolo odehraje Libivá 15. května 15:30 v Krchlebech, kde posledně zaváhala a prohrála na penalty. Doufejme, že se bude klukům více dařit a přivezou z venku tři body.

Ondřej Konečný, 09.05.2022 10:48