TJ Libina B - Celtic
neděle 28. dubna 16:00
Čtvrtek/pátek 17:00

Celtic Libivá - TJ Sokol Palonín 3:1

Po sérii třech utkání v řadě venku se konečně mohli hráči Libivé opřít o domácí publikum na Celtic parku. Sobotní odpoledne přichystalo fotbalovou atmosféru hráčům i divákům. Konečně se oteplilo a zápas nekazil vítr ani déšť, jak tomu bylo v posledních několika víkendech. V hledišti to bylo znát. Žádná lavička nezůstala prázdná a spoustu diváků přihlíželo souboji Libivé proti Palonínu vestoje. Hojnou diváckou návštěvu pocítil i personál v kiosku a u udírny. Uzené pochutiny zmizely jak pára nad hrncem, takže kdo si nestihl něco dát do poločasu, tak už měl druhou půli smůlu. I pivo mizelo doslova před očima a po zápase se muselo dokonce zajet do Mohelnice pro další sudy tohoto zlatavého moku. Nejlépe to vystihl zraněný Mira Řezníček, který kvůli bolavým zádům vypomáhal v boudě. Doslova řekl, že je lepší běhat celý zápas po lajně, něž dvě hodiny běhat za barem. Do zápasu nezasáhl ani Honza Vymlátil, kterého trápí taktéž zádové partie. Jirka Krejčí stále léčí bolavé koleno stejně jako Pavel Junek. Zdena Mach byl také omluven a jelikož Tondu Byvana skolila horečka, tak se před zápasem řešilo, kdo nastoupí do brány jako gólman. Naštěstí se nenechal dlouho přemlouvat Ondra Zemánek, který má v bráně bohaté zkušenosti z předchozích sezón. Palonín byl před utkáním na čtvrtém místě těsně za domácí Libivou, takže se čekalo velice vyrovnané utkání.

Celtic vstoupil do utkání s aktivním napadáním obrany soupeře a neustále na Palonín vyvíjel tlak. Hosté se snažili kombinovat z obrany po zemi, ale s domácím tlakem měli problémy. Aktivní napadání dotlačilo hosty k chybám nebo k odevzdaným nákopům dopředu. V první velké příležitosti se ocitl Ondra Konečný. Chybnou nahrávkou z obrany Palonína se dostal k dobré palebné pozici, ale bohužel bránu těsně minul. Velké šance měl sváteční střelec Vašek Šnévajs. Ten hrozil soupeři z pravé zálohy a dostal se ke dvěma únikům sám na brankáře. Ani jeden nájezd se mu nepodařilo zužitkovat, a tak přišlo klasické fotbalové pořekadlo „Nedáš, dostaneš“. Palonín se, dlouhým nákopem a nedůrazem v domácí obraně, dostal do šance, kterou proměnil ve 24. minutě. Celtic byl ale pozitivně naladěn a nenechal sem tímto gólem rozhodit. Domácí pokračovali trpělivě ve stejném rytmu hry a tlak na palonínskou obranu se zvyšoval a zvyšoval. Ovoce přinesla nastolená taktika v 35. minutě. David Svoboda byl faulovaný v pokutovém území a jednoznačnou penaltu rozhodčí neváhal písknout. Martin Košátko srovnal stav utkání na 1:1 a za stejného stavu se šlo do kabin.

Hra domácích byla dobrá, jen se nedávaly góly. Trenér Celticu styl tedy neměnil, ale kladl hráčům na srdce, aby zachovali klid v koncovce a šance proměňovali.

Druhý poločas se musel fanouškům líbit. Libivá si vytvořila spoustu gólových příležitostí a byly k vidění další dvě penalty. Tu první proměnil Petr Žák v 50. minutě. Druhá penalta byla namířena opět proti Palonínu, protože brankář podkopl Frantu Niessnera v pokutovém území. Celticu se tak naskytly hned 3 penalty v jednom zápase. To se jen tak nevidí, ale je nutno podoktnout, že všechny tři penalty byly oprávněné. Vědomí si toho byli i hosté, kteří proti rozhodnutí hlavního arbitra vůbec neprotestovali. Ke třetímu pokutovému kopu se postavil opět Petr Žák, ale svůj druhý pokus odflákl a hostující gólman střelu zlikvidoval. Hráči Palonína se postupem hry začali trošku hádat ve vlastních řadách a na úrovni jejich hry to bylo znát. Domácí se snažili tohoto pochybení využít a dále si vytvářeli šance. K dispozici bylo i spoustu rohů a standardních situací. Všechny šance však skončily mimo bránu nebo v rukách palonínského brankáře. Minutu před koncem se ještě stihl blýsknout Martin Košátko, který vystřelil z větší vzdálenosti a jeho střela zaplavala k tyčce. Uzavřel tak stav utkání na 3:1 pro domácí.

Celtic díky domácí výhře vybojoval tři body a vytvořil si náskok před čtvrtým Palonínem na 8 bodů. Cíl skončit na bedně se tak klukům přiblížil. Hájit třetí místo bude Libivá příští týden v sobotu 7. května v 16:30 zase doma. Na půdu Celtic parku přijede druhý Postřelmov, který porazil Libivou 3:2 v předchozím duelu. Kluci mají tedy motivaci, aby uhájili třetí příčku, oplatili Postřelmovu prohru a prodloužili domácí neporazitelnost.

Ondřej Konečný, 02.05.2022 11:36

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)