Podolí - Celtic 0:0 (1:0 pk)

Třetí zápas po sobě venku odehrála Libivá v nedalekém Podolí v neděli 24. dubna v 15:30. Tabulkově byl na tom lépe Celtic, a tak byl mírným favoritem. Ve prospěch Podolí ale hrály roli domácí prostředí a pár posil, které přes zimní přestávku domácí získali. Jak se ukázalo, tak to domácí prostředí bylo velice důležité. Hřiště v Podolí je takový drňák, jak se lidově říká, a ještě k tomu není úplně rovné. Takže oba týmy hrají jeden poločas do kopce a druhý z kopce. Libivá se na tomto hřišti vždy trápila a nebylo tomu jinak ani v tomto utkání. Do brány se postavil Tonda Byvan, takže Pavel Junek mohl jít konečně do pole na střední zálohu. Svůj první zápas jara odehrál Honza Hojgr, kterému skončila sezóna pince, a tak se konečně může začít věnovat fotbalu. Omluvený byl stále Jirka Krejčí se zraněným kolenem a nově Honza Vymlátil, který začal mít problém se zády. Do sestavy nezasáhl ani Aleš Kvasničák, protože v průběhu týdne prochladl a onemocněl. I se zmíněnými omluvenkami měla Libivá dobrou sestavu se dvěmi hráči na střídání.

Jak již jsem zmínil v úvodu, Podolí mělo pár nových posil a Libivá úplně nevěděla, co od domácího týmu očekávat. Začátek utkání tedy probíhal opatrně z obou stran. Po pár dotecích s balónem už byly ale karty venku a obrázek hry se držel po celý zápas stejný. Pevná obrana Celticu nepustila domácí k žádné velké šanci a odehrávalo se pouze dobývání podolské brány. Libivá si vytvořila pár slibných šancí. Asi největší šanci měl v první půli Ondra Konečný. Po lajně zatáhl míč Franta Niessner a pod sebe přihrál před bránu Ondrovi. Ten bohužel otálel s koncovkou a na poslední chvíli mu míč vykopl domácí obránce. Pak ještě přišlo pár rohů a střel, ale nic zásadního se nestalo. Podolí hrálo pouze na dlouhé nákopy bez žádného výsledku. Za zmínku z prvního poločasu stojí ještě prudký déšť, který zahnal diváky pod střechu a hráčům pěkně promočil dresy.

V druhé fázi zápasu byl obrázek hry stejný. Libivá stále dobývala domácí bránu, ale bohužel nenacházela recept na podolskou obranu. V 60. minutě po faulu zahrával Celtic standardní situaci. Martin Košátko sice nedal gól, ale trefil domácího obránce, který při odkopu míče trefil svého hráče. Tento odraz přistál u Zdenu Macha a ten zavěsil balón pod břevno. Hlavní sudí zapískal gól, ale ve stejném momentu rozhodčí čárový zvedl praporek a mával postavení hráče mimo hru. O žádný ofsajd se bohužel nejednalo, jak bylo evidentní pro oko každého diváka. Pan Štěpán na lajně dostal pravděpodobně strach z domácích fanoušků, kteří celý zápas něco pokřikovali, a na svém rozhodnutí trval. V 75. minutě nastala další kontroverzní situace. Faulující Zdena Mach byl napaden domácím záložníkem, který vyfasoval červenou kartu. V tu chvíli vtrhli na hřiště lidé z podolské střídačky a začali napadat rozhodčího. Opakovaně mu brali červenou kartu a házeli s ní na zem. Hlavní sudí dělal, že se nic nestalo a hra pokračovala. Domácí byli ale oslabení kvůli vyloučenému hráči, a tak mohl hrát Celtic 15 minut přesilovku. Určitý tlak byl vyvinut hostujícími hráči. Diváci mohli vidět pár střel a několik rohů. Žádná z šancí bohužel neskončila za zády domácího brankáře, takže se šlo na penalty. Nadstavba utkání ve formě pokutových kopů žádné drama a vzrušení nepřinesla. Martin Košátko jako první exekutor trefil spojnici brány. Druhý hráč Celticu Mira Řezníček bránu přestřelil. Domácí se ani jednou nemýlili, takže nepomohla trefená penalta od Vaška Šnévajse ani Mirka Konečného.

Libivá si z odváží, stejně jako při minulém střetnutí v Podolí, jeden bod. V tabulce je Celtic stále třetí s náskokem pěti bodů před Palonínem. Palonín je i další soupeř Libivé. Kluci se konečně po třech zápasech představí doma 30. dubna v 16:30 a pokud by tento zápas zvládli, tak by si upevnili pozici v tabulce a náskok by už mohl činit slibných 8 bodů. Nebudeme ale předbíhat a necháme se překvapit, jak to dopadne na vlastní oči v sobotu v Libivé.

Ondřej Konečný, 25.04.2022 08:07