Postřelmov B - Celtic 3:2

Po nucené týdenní pauze, z důvodu lichého počtu týmů v soutěži, se Libivá vydala na nový stadion do Postřelmova. Nutno podotknout, že se jedná opravdu o krásný areál, kde jsou prostorné kabiny, menší tribuna, zázemí pro občerstvení a to nejdůležitější velké hřiště s kvalitním trávníkem. Příjemný pocit z nového hřiště trošku kazilo počasí, protože 10. dubna v neděli, kdy se odehrál zápas, se ukázalo v plné síle aprílové počasí. První poločas foukalo, sněžilo, pršelo a byla velice nepříjemná zima. Druhou půli začalo svítit sluníčko a pocitová teplota se tak zvýšila, i díky menšímu větru. Dost bylo ale o počasí. Pojďme si říct něco k samotnému zápasu.

Celtic měl bohužel pár omluvenek a do Postřelmova přijel pouze s jedenácti hráči. Tým doplnili sice chybějící z prvního zápasu Vašek Šnévajs, Zdena Mach a Tonda Byvan, ale chyběli Honza Vymlátil, David Svoboda, Tonda Krejčí, Jirka Krejčí, Pavel Junek a Tomáš Ťápal. Kluci museli tedy odehrát celý zápas bez střídání. Naopak domácí tým posilněný hráči z „A“ týmu točil 5 střídajících hráčů a na hře to bylo znát. Taktika byla hrát dobře zezadu, snažit se podržet co nejdéle míč v útoku a doplnit hru záložníky. Kluci tento systém hry drželi a Postřelmov se k šancím nedostával díky pevné obraně Libivé. Celticu se podařilo párkrát hezky zakombinovat a bylo i pár pokusů na bránu. Asi v největší šanci se ocitl Aleš Kvasničák, který se ale lekl, když se objevil sám před domácím brankářem a míč mu bohužel utekl od nohy. Už to vypadalo, že první půle bude bez gólu, ale domácím se podařilo šťastným gólem po mnoha odrazech, otevřít skóre zápasu v 37. minutě.

Druhý poločas nabídl divákům klidný začátek s divokým koncem. Prvních 20 minut se na hřišti nic moc nedělo. Ani jeden z týmů si nevytvořil gólovou šanci. K vidění bylo pouze pár střel z větší vzdálenosti. První větší příležitost využili opět domácí a je potřeba říct, že to bylo zase po gólu se štěstím. Klukům z Postřelmova několikrát podjel balón pod nohou a díky těmto minelám se dostali k zakončení a navýšení skóre na 2:0 v 60. minutě. O 15 minut později přišel další kuriózní gól z kopaček domácích. Záložník z pravé strany se ukopl a špatně nacentroval do vápna. Domácí útočník po odrazu místo míče trefil nohou Tondu Byvana v bráně Libivé a balón se odrazil do prázdné brány. Celtic nechtěl odjíždět bez vstřelené branky, takže to ještě nezabalil. Posledních 10 minut vyvinul na domácí velký tlak a začali se dít opravdu velké věci. Po pár nevyužitých střelách a rozích přišlo k autovému vhazování z levé strany. Míč dostal k rohovému praporku Ondra Konečný a krásným centrem našel v pokutovém území Vaška Šnévajse, který tvrdou hlavičkou rozvlnil síť. O 2 minuty později centroval ze stejné strany Mira Konečný na Petra Žáka. Holub, jak se Petrovi přezdívá, si zkušeně stopnul míč na prsa a pravačkou poslal míč do brány. V té době skočila na tabuli devadesátá minuta. Díky hodně přerušované hře ve druhém poločase, ať už kvůli faulům nebo dlouhým rozhovorům s rozhodčím, se čekalo minimálně pětiminutové nastavení a s tím i spojený finální tlak Libivé s touhou dát vyrovnávací gól. Rozhodčí však všechny překvapil nenastavením ani vteřiny navíc a ihned po vstřeleném gólu ukončil hru. Libivá tento počin sudího reklamovala, ale už s tím nikdo nic nenadělal a rozhodnutí hlavního arbitra nezměnil. Celtic prohraný zápas mrzel, protože šance na vyrovnání byly. Nicméně prohra 3:2 na půdě v tabulce druhého Postřelmova není žádná ostuda, ještě když přihlédneme k faktu, že domácí „B“ tým byl posilněn zkušenými hráči z 1.A třídy Olomouckého kraje.

O velikonočním víkendu sehraje Libivá svůj třetí zápas na jaře opět venku. Neděle 17. dubna 2022 nám nabídne tradiční přespolní derby v Lukavici v 16:00. Lukavice se trápí na dně tabulky pouze s jedním bodem. Doufejme tedy, že Libivá přiveze první jarní body z venkovního hřiště a upevní si tím třetí místo v tabulce před ambiciózním Palonínem.

Ondřej Konečný, 11.04.2022 11:34