Celtic - SK Loštice C 4:3

Po dlouhé zimní pauze se opět vrátil k životu kolotoč fotbalových utkání. Celtic na první jarní zápas nemusel nikam jezdit, protože doma přivítal loštické „Céčko“. Divákům fotbal už evidentně chyběl, jelikož byl Celtic park hojně zaplněný. Domácí se museli obejít bez brankáře, který měl namožená záda, a proto se této role zhostil Pavel Junek, který na podzim pravidelně zaskakoval za Tomáše Ťápala, takže mu tento post není vůbec cizí. Do pole měli libivští jen 2 hráče na střídání. Sestava z Loštic je vždy nejistá, protože do hry můžou nastoupit hráči z „Áčka“ či „Béčka, takže tu visí otazník, kdo přijede.

Libivá, i když neměla přes zimu žádnou přípravu, do utkání vlétla naplno a od začátku udávala tempo hry. První velkou šanci měl Martin Košátko, který nasměroval odražený míč pouze do břevna. Tentýž hráč se na druhý pokus už trefil a v 15. minutě otevřel stav utkání. Libivá i po prvním gólu hrozila a nedávala soupeři moc možností. Domácí brankář moc práce tedy neměl. 25. minuta přinesla druhý gól z kopačky domácího útočníka, po krásné kombinaci, Franty Niessnera. První poločas skončil 2:0 s velkým příslibem pro domácí, protože Loštice si opravdu nevypracovaly snad ani jednu gólovou šanci a hráči byli úplně bezzubí.

Kdo si myslel, že druhá půle nepřinese žádný zvrat a Libivá si půjde hladce za vítězstvím, tak se hluboce zmýlil. Celtic sice dál hrozil a vypracoval si hodně gólových příležitostí, ale všechny šance skončili vedle nebo je zlikvidoval domácí brankář. V 60. minutě přišla černá „patnáctiminutovka“ pro domácí. Hostující Václav Plhák proměnil svou šanci a o 8 minut později skóroval znovu. Zaskočená libivská obrana kapitulovala za 7 minut znovu a z jasného vítezství se stalo z ničeho nic velké drama. Celtic to naštěstí nezabalil a chtěl první jarní utkání dovézt do vítězného konce. Domácí stoper Milan Řehula se vysunul do útoku a za 5 minut vstřelil vyrovnávací gól. O dvě minuty později tedy v 87. minutě si loštický obránce nedal pozor a fauloval v pokutovém území Frantu Niessnera. Martin Košátko proměnil nařízenou penaltu. Po tomto gólu se už skóre nezměnilo, protože rozhodčí téměř ihned po rozehře ukončil utkání.

Zápas byl drama až do konce, kde se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Příští víkend má Celtic čas na regeneraci, protože díky lichému počtu mužstev, stojí. O týden později jede Celtic na půdu Postřelmova, kde se utká s domácím „Béčkem.  Zápas začíná 15:30.

Ondřej Konečný, 28.03.2022 14:07