x
x
Tatran Moravičany zavítá v sobotu 21. května na Celtic Park. Přijďte se podívat a podpořit domácí tým Libivé. Utkání startuje v 16:30.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Ivo
Celtic - Moravičany
16:30, sobota 21. května
Bude upřesněno

CELTIC Libivá - SK SULKO Zábřeh 2:0

V sobotu 6. 11. se uskutečnil poslední zápas podzimní části sezóny. Libivá přivítala na Celtic parku rivala ze Zábřehu. Poslední duel mezi těmito dvěma mužstvy přinesl spoustu gólů v libivské síti a i tento zápas měl jasného favorita - byl to právě Zábřeh, který se celou sezónu drží na prvním místě bez ztráty bodu a velice lichotivým skóre. Libivá nechtěla devítigólový výprask ze začátku sezóny zopakovat. Téměř všichni kluci dorazili, takže domácí byli v té nejsilnější sestavě a navíc kouzlo Celtic parku se jen těžko překonává. Chyběl pouze brankář, ale tuto funkci výborně zastoupil Pavel Junek.

Domácí trenér pozměnil klasickou taktiku, kde zahustil střed hřiště a do útoku na hrot poslal Ondru Konečného, který po celou sezónu hrál na středním obránci. Tento tah byl pro všechny překvapením, jak pro fanoušky, tak pro samotného hráče, ale dle vývoje to bylo velice dobré rozhodnutí. Začátek utkání se vyvíjel, jak se dalo předpokládat. Zábřeh s mladými a rychlými hráči dobře běhal a měl lepší držení míče. Bylo vidět, že hostům menší libivské hřiště nesvědčí a díky zahuštěnému středu hřiště, se jen těžko dostávali do šancí. Byla to právě Libivá, kdo více ohrožoval soupeřovu bránu. Otevřít skóre mohl kapitán domácích Mirek Konečný, kdy po faulu na Aleše Kvasničáka, kopal penaltu. Bohužel penaltu nedal a ani dorážka od Martina Košátka neskončila v síti. Martin měl ještě nebezpečnou střelu z větší vzdálenosti, ale i tu hostující brankář dokázal vyrazit na roh. O pár minut později Mirek Konečný dokázal trefit míč do sítě, ale díky ofsajdu nebyl gól uznán. Do kabin se tedy šlo s nerozhodným výsledkem.

Druhý poločas nabídl velice pěkný fotbal, jak okomentovala většina fanoušků. Hrálo se nahoru a dolů s gólovými příležitostmi. A byli to právě domácí, kdo dokázali vstřelit první gól. V 51. minutě Honza Vymlátil svou slabší levou nohou vystřelil na bránu. Míč se točil ven z brány, kde ale číhal Mirek Konečný a trefil balón do sítě. Silně otřesený Zábřeh si od té doby nedokázal vytvořit pořádnou příležitost. Všechny jejich pokusy domácí obránci zlikvidovali, takže Pavel Junek v bráně neměl moc práce. V 73. minutě přišla příležitost pro Martina Košátka. David Svoboda byl faulovaný 25 metrů od zábřežské brány. Martin tento přímý kop trefil k pravé tyči kam gólman nedoskočil. O pár chvil později mohl ještě Zdena Mach navýšit vedení na 3:0, ale bohužel z malého vápna přestřelil a skóre se již nezměnilo. Dobrá taktika a výborný výkon všech hráčů na hřišti pomohly Libivé k zisku třech bodů proti doposud neporaženému soupeři. Libivá oplatila hostům porážku a vytvořila si příjemnou atmosféru na pozápasovou závěrečnou.

Velký dík patří fanouškům, kteří podporovali Celtic celý podzim a vytvořili na hřišti vždy dobrou atmosféru. Libivá přezimuje na třetím místě v tabulce s 25 body. Další zápas se odehraje na jaře 3. dubna 2022 v 15:30, kdy Libivá odehraje derby na hřišti Lukavice.

Ondřej Konečný, 09.11.2021 09:50