SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Podolí - Celtic 3:3 (7:6pk)

Zápas, který měl všechno: padlo 6 gólů, byla udělena červená karta, několik změn skóre, kopaly se penalty, katastrofální výkon rozhodčího, ale hlavně fotbal, ze kterého hlavně díky terénu musely každého diváka bolet oči. Tak by se dal ve zkratce popsat zápas mezi Podolím a Libivou.

Hráči Libivé přijeli do Podolí jako favorit a od začátku se snažili o kombinační hru, což bylo na hřišti v Podolí prakticky nemožné. Do první velké příležitosti se dostal po rohovém kopu Aleš Kvasničák, ale z metru napálil balón přímo do gólmana. I v následujících minutách se domácí spíše bránili a snažili se hrát dlouhé balóny na Karla Rissnera, který obraně Libivé dokázal z brejků občas zavařit. Snaha o kombinaci hráčů Celticu končila buď na nemožnosti zpracovat míč a nebo na důrazu domácích hráčů. Ve 31. minutě otevřel skóre po střele Aleše Kvasničáka krásnou rybičkou Ondra Zemánek a po několika letech opět poznal radost ze vstřelené branky.

Po poločase se na obraze hry nic nezměnilo a byla to z obou stran holomajzna. V 60. minutě se po standardní situaci hlavou prosadil kapitán domácích a bylo srovnáno. O pět minut později bylo libivským ještě hůře, za hrubou urážku rozhodčího byl červenou kartou potrestán Aleš Kvasničák a ze hry musel odstoupit pro zranění třísla i druhý ze stoperské dvojice Ondra Konečný. Domácí dokázali využít přesilovku a vstřelili během 3 minut dva slepené góly a ujali se vedení 3:1. Hráče Celticu to nezlomilo a chtěli s nepříznivým stavem něco udělat. Jejich snaha dostala reálné obrysy, když Mira Konečný proměnil penaltu nařízenou po faulu na Ondru Zemánka a nakonec se z rohu v 5. minutě nastavení dokázal znovu prosadit Ondra a srovnal na konečných 3:3.

O zisku druhého bodu rozhodovaly penalty, které se kopaly až do 8. kola a jelikož na 9. penaltu už Celtic neměl koho poslat, tak se nakonec z vítězství radovali domácí.

V následujícím domácím zápase Celtic přivítá opět Podolí a libivští hráči si budou chtít spravit chuť a oplatit jim porážku z minulého zápasu

Miroslav Konečný, 06.10.2021 20:52