Celtic Libivá - FK Krchleby 4:1

Fotbalová soutěž nebyla naštěstí přerušena kvůli koronaviru, takže mohlo 9. kolo 3. třídy skupiny B volně pokračovat. Nedobytný Celtic park, jak je domácí hřiště Libivé přezdíváno, hostil tým z nedalekých Krchleb. Krchleby nasbíraly zatím do tabulky 13 bodů. Což není zrovna málo, a tak přistoupil Celtic k utkání s respektem, i když statistiky z minulých utkání hovořily jasně ve prospěch domácích.

Respekt z utkání vydržel domácím asi dvě minuty. Hned od začátku bylo vidět, že Krchleby nepřijely hrát ofenzivní fotbal po zemi. Hosté zalezli v jedenácti lidech před svou bránu a čekali na to, co Libivá vymyslí. V obraně neměl Celtic v podstatě žádnou práci, protože na dlouhé balóny, od hostující obrany, nikdo nenabíhal a domácí brankář Ondra Zemánek nemusel v prvním poločase ani jednou zasahovat. Bylo to tedy čekání, až padne první branka z kopaček libivských. To se stalo hned v páté minutě. Zdena Mach si vychutnal pěknou stahovačkou brankáře a otevřel stav utkání. I když Libivá odehrála celý zápas na polovině soupeře, tak gólové hody se nekonaly. Krchleby se všemi hráči na hřišti zahustily hřiště před šestnáctkou a domácí se velice těžce prokousávali k bráně. I díky silnému větru nebylo jednoduché tvořit hru, protože jednou balón nedoletěl kam měl a podruhé byl příliš dlouhý. Po mnoha zmařených šancích a finálních přihrávkách přišel ve 38. minutě druhý gól z kopačky Jiřího Krejčího, který svátečně vystřelil na bránu a trefil pravou šibenici.

Druhý poločas byl vyloženě trápení pro hráče i pro diváky. O pohledném fotbalu nebyla řeč, protože pokračovalo nakopávání míčů ze strany Krchleb a dobývání ze strany Libivé. Další pokus o gól vyšel v 53. minutě Milanovi Řehulovi. O devět minut později kopal penaltu Martin Košátko po faulu na jeho bráchu Standu Košátka. Martin se nemýlil a za stavu 4:0 to vypadalo, že Libivá odehraje zápas s čistým kontem. Bohužel domácí obrana byla tak otupělá hostující neaktivitou, že nechala mezi sebou mezeru, kterou využil útočník z Krchleb v 88. minutě a uzavřel stav utkání na 4:1 pro Libivou.

Tímto zápasem byla uzavřena první část soutěže. Příští týden začíná Libivá odvetu v Paloníně. První zápas vyhrál Celtic na penalty. Doufejme, že bude Libivá úspěšná i ve druhé části soutěže, kde si zatím drží první místo s náskokem dvou bodů právě nad Palonínem. Zápas se odehraje v 15:00 v neděli 11. října 2020.

Ondřej Konečný, 07.10.2020 11:14