Celtic - Moravičany 4:2

V sobotu 29. srpna zavítal na Celtic park tradiční soupeř z Moravičan. S Čerty se Celtic utkal naposledy v ročníku 2017/2018 v Okresním přeboru. Teď šlo však o duel v rámci III. třídy.

Lépe do zápasu vstoupili Čerti, kteří v úvodu na hřišti dominovali a Celtic se jen obtížně dostával do hry. V 10. minutě vyústil počáteční tlak v první gól utkání. Brankář Celticu Ťápal neudržel centr do pokutového území a dobíhající Najman už měl snadnou práci. Naštěstí se Celtic nesložil a docílil poměrně brzkého vyrovnání. Po přihrávce Martina Košátka se dostal do šance aktuálně nejlepší střelec Celticu Tonda Byvan a svou první šanci v zápase ihned využil. Pět minut před odchodem do kabin byla situace pro Libivou ještě lepší. V pokutovém území byl faulován Zdena Mach. Za nedovolený zákrok nařídil sudí penaltu, kterou proměnil Martin Košátko. Stav o poločase byl tedy 2:1 pro domácí.

Ve druhé půli se hosté hnali za vyrovnáním a působili na hřišti lepším dojmem. Celtic zodpovědně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. Z několika šancí se nepodařilo vytěžit nic. Až první střelec utkání Byvan dokázal po chybě gólmana Moravičan najít nejrychleji míč ve skrumáži a vstřelit třetí gól Libivé. A svůj druhý v zápase. V 76. minutě se do samostatného úniku dostal Martin Košátko a zpoza velkého vápna pěkně přehodil vybíhajícího brankáře Moravičan a také zapsal druhou trefu v utkání. 4:1. To už vypadalo, že by Celtic mohl zápas dovést do vítězného konce. Moravičany totiž libivskou obranu neustále zaměstnávaly a i dvoubrankové vedení se zdálo být dost nejisté. V 78. minutě se za hosty ještě prosadil Horníček a snížil tak na 4:2. Další tlak hostů už ale žádný gól v síti Celticu nepřinesl. Domácí se tak mohli radovat ze třetí výhry za 3 body a celkově čtvrté ze čtyř zápasů v tomto ročníku.

V sobotu 5.9.2020 od 16. hodiny se Libivá představí v Zábřehu, kde se utká s rezervním týmem FK Sulko.

Sestava: Ťápal T. - Žák P., Vymlátil J., Kvasničák A., Šnévajs V. - Košátko M., Konečný M.(c), Řehula M., Košátko S., Niessner F. - Mach Z., náhradníci: Byvan A. Svoboda D., Žák P., Krejčí A.

Václav Šnévajs, 01.09.2020 19:32