SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

TJ Podolí - Celtic 1:3

Po dlouhé době, díky zákeřnému viru a letní přestávce, se konečně rozjela podzimní část fotbalového ročníku 2020/2021. Jak si fanoušci mohli všimnout, tak se Libivá objevila v poslední 3. třídě šumperského okresu. Na valné hromadě se většina hráčů shodla, že bude lepší přihlásit soutěž do nižší třídy. Bylo to hlavně z důvodu malého počtu hráčů na trénincích, zápasech a vysoké úrovně fotbalu v okresní třídě. Pro fanoušky to v žádném případě není špatná zpráva, protože každý zápas v této třídě nabízí tradiční derby. 1. kolo soutěže poslalo Libivou do nedalekého Podolí.

V Podolí se za ty roky, co tam Libivá nehrála, nic nezměnilo. Hřiště je pořád z kopce a tráva vysoká, takže nešlo moc hrát pohledný fotbal po zemi. Na střídání se našlo 5 kluků a to ještě chyběli marodi Ondra Konečný, který havaroval na kole a Ondra Novotný, který lečí natržené lýtko. Podolští se taky nenechali zahambit a na střídačce měli 4 kluky. Více hráčů na střídání připadlo oběma mužstvům vhod, jelikož bylo 30 stupňů ve stínu a sluníčko pařilo na hřiště po celých 90 minut.

I navzdory vysoké trávě se Libivá rozhodla, že to bude zkoušet po zemi. Balón jim však v 90 % uskočil a skončil na kopačkách soupeře. Podolí hrálo jednoduše vrchem na jejich nejlepšího hráče Karla Rýznara a ten libivské obraně hodně zatápěl. Libivá měla v útoku Ondru Zemánka a Zdenu Macha, kteří jsou rychlostní hráči. A když se jednou za čas podařil dlouhý balón za podolskou obranu, tak měl domácí brankář velké štěstí. Zdena Mach promarnil po dlouhých pasech dvě šance, a tak přišlo na řadu Podolí. Dlouhý balón za obranu se náhodně odrazil k pravému záložníkovi, který k tyčce otevřel skóre utkání a poslal domácí do vedení 1:0. První poločas měla Libivá ještě pár závarů kolem soupeřové šestnáctky, ale bylo to bez zakončení, takže gólman neměl žádnou práci.

Druhý poločas vstoupila Libivá do utkání značně lépe. Již v 54. minutě se Zdena Mach dostal pěknou přihrávkou za obranu domácích a vstřelil svůj první gól v sezóně. Libivská obrana hrála více semknutě než první poločas a soupeře nepouštěla téměř do žádných šancí. V útoku to bylo trošku horší. Šance sice byly, ale zakončení se nedařilo. Ondra Zemánek měl pěkné dvě příležitosti, kde nejdřív zleva a pak zprava těsně přestřelil bránu. Chvíli to vypadalo, že si další gól vstřelí sami domácí obránci. Domácí stoper vykopával balón do tyčky a za pět minut si nastřelil vlastní břevno. Skóre se pohlo až v 82. minutě. Rohový kop rozehraný na krátko dostal Martin Košátko k levačce a jednoduše obstřelil podolského brankáře. Podolí ještě více rozhodila další branka v závěru. Minutu poté neuhlídala domácí obrana Tondu Byvana, který uzavřel stav utkání na 1:3.

Druhé kolo a první domácí zápas odehraje Libivá 15.8. v sobotu v 17:00 s Palonínem.

Ondřej Konečný, 11.08.2020 15:52