SK Petrov-Sobotín - Celtic
sobota 17. srpna 16:30
Letní přestávka

Sokol Hrabišín - Celtic 3:0

Poslední kolo podzimní části odehrál Celtic v nedalekém Hrabišíně. Domácí byli před zápasem pouze o dvě příčky v tabulce výš, takže měla Libivá velké ambice na 3 body. Počasí bylo pro obě mužstva velice příjemné - svítilo slunce, příjemná teplota, měkký a lehce mokrý trávník, to jsou podmínky, které všem fotbalistům vyhovují.

Libivá začala hned v úvodu utkání aktivněji a soupeře přehrávala. Držení míče bylo mnohem vyšší na hostujících kopačkách, ale bohužel se nedařila finální přihrávka do gólové šance. Když už se Celtic dostal do šance, tak domácí brankář zakročil a šanci zneškodnil nebo míč skončil mimo branku, proto neskončila gólem střela Jirky Krejčího, dorážka Milana Řehuly ani šance Františka Niessnera. Libivé se nepodařilo dostat kopačák do brány ani ze spousty rohů a standardních situací, a tak přišli na řadu domácí, kteří se z nenápadné šance dostali dvakrát před hostujícího brankáře. Hrabišín obě šance z prvního poločasu využil, takže se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas byl podobný jako ten první. Celtic držel míč na svých kopačkách, ale bylo to bez efektivity. Když už dala Libivá regulérní gól, tak ho rozhodčí nepochopitelně neuznal, takže byla cítit z libivských kluků menší frustrace. Celtic kopal v druhé půli opět spoustu rohů, standardních situací a centrů z levé či pravé strany. Žádná větší šance z toho bohužel nebyla. Na konci utkání pronikl do otevřené obrany Celticu domácí útočník, který uzavřel stav utkání na 3:0 v 91. minutě.

Celtic bohužel nebodoval na půdě Hrabišína a dostal se tak v tabulce na předposlední příčku. Vylepšit reputaci si může v sobotu 2. listopadu, kdy se odehraje jarní předehrávka s týmem ze Starého Města. Utkání začíná v 14:00 na Celtic Parku.

Ondřej Konečný, 30.10.2019 09:37