Přihlásit se! | Svátek slaví Cecílie
Celtic - SK Petrov-Sobotín
28. března 2020

Celtic - FC Juventus 5:5 (5:6)

Neuvěřitelně dramatický zápas až do její poslední minuty se odehrál na Celticu Parku v derby s Juventusem. Statistiky od roku 2009 dávaly tušit, že zápas bude pravděpodobně vyrovnaný, a na krásně se to i potvrdilo v gólových hodech mezi oběma týmy.

Zápas konečně začal v lepším světle než v předchozích utkáních nové sezóny a Libivá se dostala v 9. minutě do vedení po dalekonosné střele z pětadvacetimetrů, na kterou si brankář jen lehce sáhnul. Hosté zabrali a zatlačili Libivou k vlastní bráně. Celtic vzdoroval jen do 18. minuty, kdy obržel první branku. Do poločasu vsítil Juventus další, jež zakončil později třígólový Svačina. Rychlá kombinace hostujícího mužstva dělala domácím obrovské problémy po celém hřišti a Libivá byla všude později - hlavně v obraně.

Nic jako by se nezměnilo s příchodem další pětačtyřicetiminutovky, když Celtic inkasoval potřetí v 50. minutě. Z pohledu diváka by mohlo jít o rozhodnutý zápas, jenže Libivá se tak snadno nezvdává. Během následujících 15 minut zavelela k obratu v utkání! Postupně se prosadil Zdeněk Mach, z dorážky šajtlí Richard Reichal po rychlém rozehrání faulu a Milan Řehula, jež změnil skóre hlavou na 4:3. Běžela 65. minuta a vše vypadalo slibně. Nervy drásající utkání však čekalo ještě dvě změny. Juventusu se v rozmezí třech minut podařilo skórovat a otočit stav na 4:5.

Libivá byla otřesená, ale nikoliv odevzdaná. Hned po rozehrání míče na polovině hřiště se tlačila za vyrovnáním, následoval postup přes střed hřiště, nákop přibližně z dvaceti metrů, teč míče hlavou od Milana Řehuly, která přelobovala všemožně se snažícího brankáře hostí. Libivá byla v euforii! Dvojnásobné vedení bylo sice dvakrát smazáno, ale tato branka alespoň vykřesela šance na cenné body, které mohly být navýšeny v penaltovém rozstřelu.

Skóre po dvou poločasech se zastavilo na hodnotě 5:5 a šlo se k pokutovým kopům. Z pěti hráčů libivských nicméně dva neproměnili, a jak to tak bývá, soupeř se ani jednou nemýlil, takže štěstí za dva body se tentokrát přiklonilo na stranu Juventusu. Ovšem za předvedený výkon a krásné fotbalové odpoledne patří všem hráčům Celticu velké díky!

Sestava: Byvan A. - Řezníček M., Šnévajs V., Konečný O., Konečný R., Plančar J. - Košátko M., Řehula M., Novotný O., Kvasničák A., Krejčí J., Zbranek J., Reichel R. - Mach Z., Vymlátil J.

Jiří Horák, 10.09.2019 11:31

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)