Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

SK Loštice B - Celtic 2:2 (2:3)

Po čtyřech zápasech měl Celtic v tabulce nula bodů, takže v dalším utkání už bylo nutné bodovat. 5. kolo opět nalosovalo velice těžkého soupeře - Libivá zavítala do nedalekých Loštic, kde odehrála velice slušné utkání.

Taktika bránit a vyčkávat na soupeře se rozpadla hned v první minutě. Při druhé nahrávce po začátku utkání udělala obrana Celticu chybu, a Loštice se tak dostaly do velice rychlého a snadného vedení. Naštěstí tento gól neovlivnil psychiku mužstva, ba naopak jim možná napomohl k lepšímu výkonu. Kdo čekal zápas na jednu bránu, tak se mýlil. Po nevydařeném začátku se obrana libivských semkla a soupeře nepouštěla do žádných dalších šancí. Obrana Loštic se také nedala zahanbit, takže úvod utkání se odehrával spíše na půli hřiště. Domácí dovolili Libivé v prvním poločase dva rohové kopy a jeden z těchto rohových kopů využil Aleš Kvasničák, který již v osmé minutě hlavou srovnal skóre utkání. Celtic lépe kombinoval směrem dopředu a tato kombinace nabídla tři nemalé šance, jež bohužel skončily za bránou nebo v náručí brankáře. Když už to vypadalo, že první půle skončí nerozhodně, tak se z jednoho nenápadného dlouhého nákopu vytvořila šance pro domácí. Přišel centr zprava, který Tonda Byvan vyboxoval na penaltu, kde stál nachystaný domácí hráč a nabídnutou prázdnou bránou nepohrdl.

Za velkého dusna a vysokých teplot hráčům ve druhém poločase rychle ubývaly síly, proto byla druhá polovina hry hodně zajímavá a diváci mohli vidět spoustu brejků na obou stranách. Jeden takový brejk využila Libivá ve svůj prospěch - Václav Šnévajs proměnil přihrávku od Jirku Krejčího a v 60. minutě srovnal stav utkání na 2:2. Žádnou jinou šanci hráči obou týmů nezužitkovali, a tak se po 90 minutách kopaly penalty. U penaltových rozstřelů se blýskl brankář Libivé, který chytl dvě penalty. Hráči Celticu se ani jednou nemýlili a tím si připsali celkově 2 body.

Zápas s Lošticemi se dá označit jako derby, ale 7. září čeká libivské na domácí půdě ještě větší derby. Na Celtic Park zavítá dobře známý Juventus Mohelnice. Zápas začíná v 16:00 a během zápasu si fanoušci budou moci vychutnat jak kvalitní fotbal, tak výborné makrely a samozřejmě vychlazené pivečko.

Ondřej Konečný, 02.09.2019 12:20