Celtic - Lesnice B
19. listopadu v 14:30 hod.
středa 18:00

Celtic - Sokol Jestřebí 4:6

Druhé kolo okresního přeboru nabídlo divákům hokejovou přestřelku, když na domácím hřišti libivští přivítali Jestřebí. Zápas se odehrál za velikého dusna a při absenci deště na hřiště - pro hráče určitě nepříznivé fotbalové podmínky.

Libivá chtěla vstoupit do zápasu aktivněji, vysunout napadání a dostat soupeře v úvodu pod tlak. Bohužel tato taktika nevyšla a okamžitě ve druhé minutě Celtic inkasoval, když prošel útočící hráč z pravé strany obranou a před domácím brankářem se nemýlil. První gól příliš tempo hry neovlivnil. Oba týmy hrály aktivně a velice rychlý fotbal se musel divákům líbit. Ve 21. minutě zahrál Martin Košátko na krátko rohový kop s Jirkou Krejčím. Jirka narazil Martinovi míč a ten lobem přehodil brankáře a bylo srovnáno. Bohužel pro domácí dokázalo Jestřebí ještě před koncem poločasu v 38. minutě proniknout obranou tentokrát po levém křídle a stejný hráč přidal druhý gól. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2.

Zranění Mirka Řezníčka a Ondru Novotného vynutilo velký zásah do domácí obrany, které značně ovlivnilo druhý poločas zápasu. Libivská obrana prožila z kraje druhé půle doslova peklo a inkasovala během 14 minut 4 góly. Vypadalo to na ostudný výsledek, ale Celtic nesložil zbraně a snažil se výsledek zkorigovat. Alespoň trochu se jim to podařilo, když Milan Řehula třikrát tečoval centr před brankářem a třikrát vsítil hlavou gól. Od 81. minuty se už ale skóre nezměnilo, takže zápas byl ukončen za stavu 4:6 z pohledu domácích. Celtic prohrál i druhý zápas ve vyšší soutěži a nezbývá jí nic jiného, než bojovat a bodovat v nadcházejících zápasech.

Další zápas odehraje Celtic v sobotu 17. srpna v Sobotíně.

Ondřej Konečný, 13.08.2019 14:04

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)