Přihlásit se! | Svátek slaví Mikuláš
Celtic - SK Petrov-Sobotín
28. března 2020

Baník Staré Město - Celtic 2:1

K prvnímu utkání okresního přeboru 2019/2020 zajížděl Celtic do nejsevernější části šumperského okresu. Staré Město sestoupilo po dlouhé době strávené v 1. B třídě a prvním soupeřem byl právě Celtic.

V sestavě Libivé se představily dvě letní posily. A to Jakub Plančar a Dušan Byvan. Chyběly naopak stálice. Zraněný Ondra Konečný převzal alespoň roli trenéra. Dále absentovali Zdena Mach, Jirka Krejčí, Richard Reichel a další. Na soupisce pro utkání bylo pouze dvanáct hráčů, včetně navrátilce Standy Košátka ml.

Podle očekávání měli domácí od začátku utkání více ze hry. Celtic se do útoku dostával zřídka a spíše se bránil. Nějaké šance si Staré Město v první půli sice vypracovalo, ale střely naštěstí mířily buď mimo tři tyče, nebo si s nimi poradil brankář Tomáš Ťápal. Když už to vypadlo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, udeřili domácí z rychlého brejku. Celtic zahrával ve 40. minutě první rohový kop v utkání. Po odrazu se k míči dostal hráč domácích a po sprintu po pravé straně předložil míč přes celé vápno nabíhajícímu spoluhráči, který hlavou skóroval. Největší šanci Celticu v první půli měl asi Milan Řehula, který postupoval sám na branku, ale proti vybíhajícímu brankáři nestihl zakončit.

V druhém poločasu se hra nejdříve nijak nezměnila a domácí měli opět šance na zvýšení skóre. To se jim podařilo v 66. minutě po zmatcích v obraně Celticu. Postupem času se ale začal i Celtic dostávat do brankových příležitostí. Příležitost měl opět Milan Řehula, kterému se ale nepodařilo zakončit. Hlavou dokonce trefil břavno! Snížit se libivským fotbalistům povedlo v až v 81. minutě zásluhou Martina Košátka, který zužitkoval centr z pravé strany a hlavou překonal gólmana domácích. V závěru se Celtic dral za vyrovnáním, ale další branku už diváci bohužel neviděli. Celtic si tedy ze Starého města odvezl porážku 2:1.

V příším kole přivítá Libivá na domácím hřišti Sokol Jestřebí. Hraje se v sobotu 10.8.2019 od 16:30 hod.

Sestava: Ťápal T., Konečný R., Novotný O., Řezníček M., Plančar J. - Šnévajs V., Konečný M.(c), Řehula M., Košátko M. Svoboda D. - Byvan D. (40. Košátko S. ml.)

Václav Šnévajs, 06.08.2019 17:12

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)