Přihlásit se! | Svátek slaví Adolf
Letní přestávka

SK Loštice B - Celtic 4:0

Předposlední kolo letošního fotbalového jara poslalo Libivou na krásné hřiště do Loštic. Slunečné, teplé počasí přilákalo v neděli 9. června spoustu diváků a možná by to byl i fajn zápas, kdyby Libivá nepřijela v deseti lidech.

Celtic přicestoval přes kopec do Loštic bez Zdenu Macha, Jirku Krejčího, Davida Svobody a Richarda Reichla. Oslabená Libivá neměla tedy jinou možnost, než hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat se na rychlé brejky.

Nastolená strategie byla ze začátku zápasu velice účinná. Domácí hráči nemohli najít skulinu v obraně a směrem dopředu byli bezradní. Hra se přelévala z levé strany na druhou a všechny míče směřující dopředu skončily na kopačkách libivské obrany, v náručí gólmana nebo za bránou. Celtic hrál trpělivě a kombinační hrou po zemi se snažil držet míč na jejich kopačkách. Osamocený Martin Košátko na hrotu se po pár přesných pasech za obranu dostal ke střele a bohužel spálil jednu stoprocentní šanci, kdy na dvakrát nepřekonal domácího brankáře. Když ani Mira Konečný z pravé strany nepřekonal lobem a střelou zeď v domácí bráně, přišla krutá rána pro Libivou. Z nenápadného centru z pravé strany propadl míč mezi obránce, kde si ho našel Jiří Müller a Loštice šly do vedení 1:0 v 29. minutě. Libivá odehrála v deseti lidech solidní první poločas a nebýt smůly v koncovce, mohla strhnout vedení na svou stranu.

V teplém počasí bohužel Celticu síly rychle ubývaly a ve druhém poločase to šlo vidět. Za celou druhou část si Libivá vytvořila jednu hezkou příležitost, kdy Honza Vymlátil nacentroval pěkný míč Milanovi Řehulovi na hlavu. Toho bohužel oslnilo slunce a hlavičkou poslal míč mimo tyče brány. Stav skóre se tedy měnil jen ze strany domácích. V 69. minutě si Libivá po rohu trefila vlastní bránu a Tomáš Ťápal byl bez šance. V 77. minutě přišla další rána pro Libivou, když rozhodčí odpískal nesmyslnou penaltu po pádu domácího útočníka. Penalty se chopil střední obránce Loštic a s odřenýma ušima překonal Tomáše v bráně. Unavená Libivá už neměla moc sil a dlouhý pas za obranu v 80. minutě nestihli obránci doběhnout. Radek Vykydal mohl jít tak sám na bránu a povedlo se mu překonat počtvrté v zápase libivského brankáře. Skóre se pak již neměnilo, takže konečný stav utkání se zastavil na 4:0 pro Loštice.

Poslední zápas v letošní sezóně odehraje Celtic opět venku. 16. června zavítá do Podolí. Utkání se uskuteční opět v neděli v 17:00.

Ondřej Konečný, 10.06.2019 13:23

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)