Přihlásit se! | Svátek slaví Cecílie
Celtic - SK Petrov-Sobotín
28. března 2020

Celtic - Malá Morava 4:3 (p)

Po nepovedeném zápase v Bludově se libivští hráči těšili na domácí utkání proti papírově slabšímu soupeři, který balancuje na chvostu tabulky. Jenže z důvodu zranění a dalších omluvenek se na zápas sešlo pouze 10 hráčů, jako 11. tým doplnil Pavel Žák, kterému patří velké poděkování.

Zápas od prvních minut kontrolovali hráči Celticu, dobře bránili a překvapovali soupeře z brejkových úniků, ze kterého vstřelil Zdena Mach vedoucí gól. Jenže soupeř rychle odpověděl a po nákopu za obranu útočník hostí překonal Tondu Byvana a vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlouho a Milan Řehula se ve vápně dostal k odraženému míči a strhnul vedení opět na stranu Celticu tři minuty před koncem prvního poločasu. Ve 45. minutě svedl Milan Řehula silový souboj se soupeřem, který ho nakonec nedovoleně rukama „zahodil“ na zem, k údivu hráčům Libivé se nepískal faul, což vyústilo ve vyrovnávací branku.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s odhodláním zvítězit. Za čtyři minuty dostával jejich plán reálné obrysy, když ze standardní situace vstřelil branku Martin Košátko. Nutno podotknout, že se jednalo o Martinův 150. gól v dresu Celticu. Vedení bohužel domácím vydrželo pouze 10 minut, protože Ondra Konečný ve velkém vápně fauloval útočníka Malé Moravy a rozhodčí nařídil penaltu. Pět minut před koncem zápasu mohl Ondra svoje zaváhání odčinit, David Svoboda mu posadil na hlavu krásný centr, ale bohužel ve 100% šanci míč skončil nad bránou soupeře.

Zápas skončil 3:3 a o vítězství rozhodovaly penalty, ve kterých byli štastnější domácí. A tak i přes ztracený bod Celtic drží v domácím prostředí neporazitelnost.

Miroslav Konečný, 21.05.2019 07:33