x
x
Sokol Třeština zavítá v sobotu 21. září na Celtic Park. Přijďte se podívat a podpořit domácí tým Libivé. Utkání startuje v 15:30.

Tip: Vyčkejte 15 vteřin pro přehrání prezentace. Klávesou F11 zobrazíte prohlížeč přes celou obrazovku. Toto oznámení lze libovolně posouvat po stránce.

Přihlásit se! | Svátek slaví Zita
Celtic - Třeština
21. září v 15:30 hod.
středa 18:00

Celtic - TJ Sokol Leština 7:1

V rámci 17. kola III. třídy přivítal Celtic Libivá na domácí půdě soupeře z Leštiny. V jarní části sezony byli zelenobílí stále stoprocentní a před domácími fanoušky chtěli příznivou bilanci prodloužit. V utkání se museli libivští obejít bez kapitána Mirka Konečného a bez zraněných Jirku Krejčího a Honzu Macha. S kapitánskou páskou tak k utkání nastoupil Martin Košátko.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří se od prvních minut hnali za dalšími 3 body do tabulky a soupeře z Leštiny zatlačili na vlastní polovinu. Úvodní tlak však nepřinesl žádné vyložené gólové přiležitosti, navíc musel kvůli zranění odstoupit z utkání Mira Řezníček, který byl již podruhé během čtrnácti dní nucen navštívit šumperskou nemocnici – tentokrát jeho zranění ovšem vypadá dlouhodobějšího rázu. Místo něj tak do hry nastoupil Tonda Byvan, který se krátce po svém vstupu na hřiště dokázal prosadit a zajistil tak libivským vedení. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, když kanonýr Ondřej Konečný prošel hostující obranou a tváří v tvář golmánovi se nemýlil. Do kabin tak aktéři utkání odcházeli za stavu 2:0.

Do druhého poločasu nastoupili libivští s cílem pojistit své vedení a vnést do kopaček klid pro zbytek zápasu. To se také podařilo, jelikož již ve 47. minutě vstřelil gól Zdena Mach, který dokázal pohotově zareagovat na propadnutý míč za obranu. Celtic hrál ve zbytku utkání s velkým klidem a dostával se do spousty vyložených šancí, další gól tak přišel v 57. minutě, když se poprvé v mistrovském utkání za Celtic prosadil Richard Reichel. Už v 63. minutě dokázali domácí vstřelit další gól, když Zdena Mach využil zaváhání hostující obrany a samostatný nájezd proměnil. Druhý poločas pokračoval dále v divokém tempu, když již v 65. minutě dokázali také hosté vsítit gól, který zaznamenal odchovanec Libivé Petr Žák. Domácí však na tento gól zareagovali pohotově a v 70. minutě dokonal hattrick Zdena Mach. Libivá do konce zápasu přidala ještě jeden gól, a to z kopačky Martina Košátka.

Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím Celticu, a to v poměru 7:1. Libivá tak na jaře stále zůstává neporažena a dokázala vstřelit úctyhodných 21 gólů. V dalším kole vyrazí zelenobílí poprvé na venkovní hřiště do nedalekého Palonína, kde v neděli od 16:00 odehrají další mistrovské utkání.

Zdeněk Mach, 25.04.2019 14:39

Copyright © Jiří Horák 2009 page ver.:1.55 (Responsible design)