Celtic - Sokol Brníčko
sobota 26. října ve 14:30
čtvrtek 17:00

TJ Sokol Lukavice - Celtic 2:3 (np)

První zářijový víkend zavítal Celtic na půdu sousední Lukavice. S tímto soupeřem se libivští v soutěžním utkání potkali naposledy před čtyřmi lety. Zápas už dopředu sliboval pravou atmosféru derby.

Hostující nezačali špatně, nicméně při prvním závaru před pokutovým územím libivský brankář nešťastně fauloval samostatně pronikajícího domácího útočníka, za což si již v 5. minutě vysloužil červenou kartu. Libivá v důsledku toho musela ihned vystřídat. Naštěstí měla k dispozici náhradního gólmana. Nicméně před Celticem bylo minimálně 85 minut hry v 10. I přesto se v prvním poločase dařilo Celticu domácí celek přehrávat, což vyústilo vstřelením gólu v 37. minutě, kdy z trestného kopu Martin Košátko šikovně zaskočil brankáře domácích přízemní střelou k tyči.

Do druhého poločasu šel Celtic s představou vstřelit další branku. Nicméně již v 53. minutě se přesně to samé podařilo domácí Lukavici. Začínalo se odznovu. Celtic si i přes početní nevýhodu dokázal v 60. minutě vypracovat další příležitost, která vyústila v krásný gól navrátilce Milana Řehuly, který po roční pauze opět naskočil do sestavy. Libivá šla opět do vedení. Celý druhý poločas se nesl v duchu emocí, kdy nebylo nouze o drobné potyčky na hřišti. Vyvrcholilo to hned po vstřeleném gólu, kdy v 61. minutě hostující útočník zákeřně fauloval střelce předešlého gólu Milana Řehulu. To už neunesl Martin Košátko a faulujícího hráče řádně zpacifikoval. To je bohužel ve fotbale nepřípustné a byl za to ihned „oceněn“ červenou kartou, stejně jako faulující domácí Václav Báča. Libivá šla do 9. To už je citelný zásah a domácí hráči toho dokázali v zápětí využít a v 67. minutě znovu dorovnat.

Do konce zápasu už se na hřišti nic podstatného neudálo, tempo zápasu nebylo nijak závratné a po 90. minutách bylo skóre 2:2. Šlo se tedy na penalty, kdy až v deváté sérii rozhodl proměněnou penaltou gólman Celticu Tomáš Ťápal.

Libivá si tak z horké půdy Lukavice odvezla 2 body, nicméně stálo ji to 2 červené karty a pro gólmana Byvana a hráče Košátka stop na 1 resp. 3 utkání.

Sestava: Byvan – Řezníček, Konečný Michal., Konečný R., Novotný (K) – Svoboda (5. Ťápal), Košátko, Řehula, Vymlátil – Konečný O., Žiga

Jan Mach, 13.09.2018 21:29